Z čierneho koňa ašpirant na titul? Trojnásobný šampión sa neodmieta, parádne posilnenie tímu

Andre Iguodala
Andre Iguodala

MIAMI - Trojnásobný šampión NBA s Golden State Andre Iguodala opúšťa Memphis, za ktorý nehral od letného príchodu. Jeho novým pôsobiskom sa stane slnečné Miami. Vedenie Heat okamžite po výmene podpísalo s 36-ročným veteránom zmluvu na dva roky za 30 miliónov dolárov. Z Miami do Memphisu sa presunul Justise Winslow.

Olympijský víťaz z Londýna a majster sveta z roku 2010 Iguodala strávil predchádzajúcich šesť sezón v Golden State Warriors a získal s ním tri tituly. V roku 2015 si odniesol ocenenie pre najužitočnejšieho hráča finálovej série, a to najmä preto, lebo dokázal pribrzdiť LeBrona Jamesa, ktorý takmer prakticky sám otočil finále v prospech Clevelandu. 

Počas minulého leta ho však Warriors v rámci úsporných opatrení a kvôli jeho vysokého platu vymenil do Memphisu. K tímu Grizzlies sa však nikdy nepripojil. So zvolením klubu trénoval na individuálnej báze a čakal na výmenu do tímu, ktorý sa mu bude páčiť. 

Hráčom Memphisu sa táto situácia rozhodne nepáčila a teraz sú istotne radi, že Iguodalu sa podarilo vymeniť. "Nemôžem sa dočkať, až sa ho podarí vymeniť a budeme si môcť zahrať proti nemu, aby sme mu ukázali, o čom to je v Memphise," nechal sa počuť Dillon Brooks. Grizzlies sú v Západnej konferencii ôsmi a napriek predsezónnym prognózam prekvapujúco držia posledné postupové miesto do play-off. 

Miami je štvrté vo Východnej konferencii a pre Iguodalu bude piatym klubom v NBA. V minulosti bol vo Philadelphii a Denveri. Prezident Miami Pat RIley, rodený víťaz a úspešný muž v basketbalovej brandži, tak znova dokázal, že pre vylepšenie mužstva je ochotný urobiť čokoľvek. Miami Heat môžu byť čiernym koňom vo svojej konferencii. Alebo sa týmto pohybom v kádri stali jedným z ašpirantov? Prínos Iguodalu bude rozhodne neoceniteľný. 


Tagy: NBA Miami Heat Memphis Grizzlies Andre Iguodala

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA