Famózny Volko žiaril u našich susedov: Na prestížnom mítingu siahal na slovenský rekord!

Ján VolkoJán Volko Zdroj: SITA/AP/Martin Medňanský

TORUŇ - Halový majster Európy 2019 Ján Volko vyhral šesťdesiatku na štvrtom podujatí prestížneho atletického seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v poľskom meste Toruň, keď časom 6,58 sekundy iba o stotinku zaostal za vlastným rekordom SR z rovnakého mítingu pred dvoma rokmi.

Zverenec dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko triumfoval na sobotnom Orlen Copernicus Cup o stotinku pred Holanďanom Jorisom van Goolom a o dve pred chýrnym Britom Richardom Kiltym. V celkovom hodnotení WAIT sa slovenský rekordér dostal na priebežne prvú priečku s 15 bodmi.

Volko v Toruni vyhral už aj rozbehy, v prvom dosiahol 6,64 sekundy a triumfoval s veľkým náskokom pred triom Olszewski (Poľ.), Kilty (V. Brit.), B. Robinson (USA), ktoré dosiahlo zhodný čas 6,71. Víťaz II. rozbehu Holanďan Van Gool zabehol o tri stotinky slabší výkon 6,67.

“Technicky to dne veru nebol veľmi vydarený beh. Môj štart bol veľmi slabý, našťastie, v záverečných metroch finále sa mi podarilo stratu zlikvidovať. Som však šťastný a vďačný za to, že som si mohol vychutnať triumf na takomto veľkom mítingu,” vravel Ján Volko po pretekoch pre www.atletika.sk.

Muži - 60 m, finále: 1. Volko 6,58, 2. Van Gool (Hol.) 6,59, 3. Kilty (V. Brit.) 6,60, 4. Olszewski (Poľ.) 6,61, 5. B. Robinson (USA) 6,67,6. Slowikowski (Poľ.) 6,70, 7.Stromšík (ČR) 6,73, Burke (Barb.) na finále nenastúpil.

Viac o téme: Ján Volko World Athletics Indoor Tour