Fantastická správa z tábora Petry Vlhovej: O peniazoch nepadlo jediné slovo, cieľ je jasný!

Livio Magoni gratuluje Petre Vlhovej k triumfu
Livio Magoni gratuluje Petre Vlhovej k triumfu

BRATISLAVA - Spolupráca Petry Vlhovej s talianskym trénerom Liviom Magonim prináša úspechy a bude pokračovať minimálne do zimných olympijských hier v čínskom Pekingu, ktoré sa uskutočnia v roku 2022. Výsledky uznávaného odborníka so slovenskou lyžiarkou vzbudili pozornosť aj u konkurenčných tímov, ale Magoni napokon prijal ponuku Vlhovcov a rozhodol sa dokončiť započatú prácu.

"Tušil som, že jeho odpoveď bude pozitívna. Často sa spolu rozprávame, ale je pravda, že okolo témy predĺženia spolupráce chodil ako okolo horúcej kaše. Preto som, obrazne povedané, potreboval buchnúť do stola, aby sa jednoznačne vyjadril. Viem, že dostal veľmi dobrú ponuku z iného tímu, ja som však, samozrejme, chcel, aby pokračoval s nami. Teší ma, že to takto dopadlo. Ani slovom sme sa nebavili o peniazoch. Livia akoby ani nezaujímali. Preňho je podstatné, aby Petra napredovala. Keby to bolo o financiách, tak ide do Rakúska. Tamojší zväz by nás hravo preplatil," povedal v rozhovore pre denník Šport otec slovenskej športovkyne roka 2019 Igor Vlha, ktorý v tíme rozhoduje o finančných a personálnych otázkach.

Magoni prevzal Vlhovú v máji 2016 po vtedajšom trénerovi Ivanovi Iľanovskom. Talian priviedol ambicióznu Liptáčku k 13 triumfom v pretekoch Svetového pohára, vlani aj k druhému miestu v celkovom poradí Svetového pohára a tiež v hodnotení slalomu a obrovského slalomu. Najmä však Vlhová ako prvá Slovenka v histórii vybojovala tri medaily v individuálnych disciplínach na majstrovstvách sveta. Zo švédskeho Aare sa pred rokom vrátila s medailovým kompletom - zlatom z obrovského slalomu, striebrom z alpskej kombinácie a bronzom zo slalomu.

Napriek viacerým úspechom Magoni vidí priestor na zlepšenie. "Povedal, že misia ešte nie je splnená. Nikdy nehovoríme o nejakých konkrétnych umiestneniach. I keď, samozrejme, jednoznačný cieľ je, aby bola Petra najlepšia. Livio tvrdí, že moja dcéra ešte nelyžuje na plný plyn. Keď sa tak stane, výsledky budú ešte lepšie. Vraví, že jeho nezaujímajú druhé, tretie, či štvrté miesta. To považujem za správne," pokračoval Vlha, ktorý prezradil, že v budúcej sezóne nastanú korekcie v príprave jeho dcéry.

"Petra bude o niečo menej v lete lyžovať a viac sa bude venovať kondičnej stránke. Okrem toho v talianskom Vipitene, kde žije Magoni, si prenajmeme na rok dvojposchodový dom, ktorý bude slúžiť ako akási báza. Dcére sa tam budú venovať kondiční tréneri, zároveň sú tam skvelé podmienky na prípravu na snehu," hovoril.

Vlhová je reálne v hre o celkové prvenstvo v aktuálnej sezóne Svetového pohára a môže získať aj malé glóbusy. Má na konte aj tri medaily z vlaňajších MS, ale v zbierke jej chýba cenný kov z olympiády. Práve "pod piatimi kruhmi" by mala vyvrcholiť jej spolupráca s Magonim a v tíme veria, že si z Číny odvezie nejakú medailu. "Lyžovanie je mimoriadne náročný šport. Neraz v ňom úraduje aj šťastie či smola. Ako som spomenul, moja vízia je, aby bola Petra najlepšia na svete. Ak sa to podarí, bude veľká šanca, že v Pekingu bude podstatne úspešnejšia ako v Pjongčangu," doplnil Vlha.


Tagy: Petra Vlhová Igor Vlha Livio Magoni

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA