VIDEO NHL svedkom súboja dvoch ťažkých váh: Chára upratal súpera už po pár sekundách

Zdeno Chára sa pobil s ďalším dvojmetrovým obrancom Tylerom MyersomZdeno Chára sa pobil s ďalším dvojmetrovým obrancom Tylerom Myersom Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck/The Canadian Press

VANCOUVER - Krutý debakel inkasoval líder súťaže Boston vedený kapitánom Zdenom Chárom, Bruins prehrali na ľade Vancouveru 3:9. Fínsky brankár "medveďov" Tuukka Rask dostal šesť gólov, v 50. minúte prepustil miesto Slovákovi Jaroslavovi Halákovi, ktorý inkasoval trikrát.

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára tentoraz zbieral mínusové body (3), aj trestné minúty (4). Dostal ich za bitku s ďalším dvojmetrovým obrancom Tylerom Myersom, ktorého v 37. min už po niekoľkých sekundách poslal na ľad. Slovenský veterán išiel pomstiť zákrok Myersa na Karsona Kuhlmana a za šarvátku dostal trest na 2+2 minúty.

V 47. min za stavu 3:6 sa v bránke Bruins objavil Jaroslav Halák, ktorý nahradil Tuukku Raska, ale svojmu tímu veľmi nepomohol. Počas 13:32 min z ôsmich striel inkasoval trikrát a mal úspešnosť zásahov len 62,5%

Viac o téme: Zdeno Chára Vancouver Canucks Boston Bruins Bitka Tyler Myers