VIDEO Messiho futbalová genialita nemá hraníc! Čierny deň Realu podčiarklo zranenie Hazarda

Lionel Messi oslavuje gólLionel Messi oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Po štvorzápasovej gólovej odmlke Lionel Messi doslova strelecky explodoval pri sobotnej domácej výhre futbalistov Barcelony nad Eibarom 5:0. Galapredstavenie 32-ročného Argentínčana, ktorý strelil štyri góly, vrátili "blaugranas" na čelo tabuľky, keďže Real Madrid prekvapujúco prehral na ihrisku Levante 0:1.

Messi dosiahol už v prvom polčase čistý hetrik, štvrtý presný zásah pridal v 88. minúte. Triumf Barcelony spečatil v 89. minúte Arthur. Messi si už ôsmykrát v kariére pripísal v jednom zápase minimálne štyri góly. Naposledy sa mu to podarilo v septembri 2017, keď štyrikrát rozvlnil sieť Eibaru.

"Presne takýto zápas sme potrebovali. Hrali sme aktívne a akcie nám vychádzali," citovala agentúra AP kouča domácich Quiqueho Setiena. K ódam na skvelé predstavenie Messiho sa pridalo aj vedenie Eibaru, ktoré ho v oficiálnom pozápasovom vyhlásení pochválilo za výkon. "V tomto momente mu môžeme len vzdať úctu," uviedol klub.

Zverenci Zinedina Zidana naopak na ihrisku Levante nepredviedli oslnivý výkon. V 79. minúte zariadil veľmi cenné tri body domácim Jose Morales. V druhom polčase sa navyše opäť zranil belgický útočník Eden Hazard, ktorého nahradil Vinicius Junior. Hazard podľa prvých informácií utrpel zranenie členka. "V nedeľu podstúpi testy, no nevyzerá to vážne," uviedol Zidane.

Eden Hazard v súboji Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

"Biely balet" stratil v uplynulých dvoch ligových vystúpeniach päť bodov a pred budúcotýždňovým súbojom proti Barcelone umožnil svojmu úhlavnému rivalovi získať na čele tabuľky dvojbodový náskok. "Nie je to príjemná situácia. Súboj proti Barcelone bude kľúčový. Musíme si udržať chladné hlavy a pokúsiť sa naplno bodovať," dodal.

Presne o týždeň v nedeľu 1. marca privíta Real v "El Clasicu" na domácom ihrisku Barcelonu. Prvý vzájomný súboj sa koncom minulého roka na Camp Nou skončil nerozhodne 0:0.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Eden Hazard