Boženík hodnotí prvý mesiac v drese Feyenoordu: Žilina ma na prestup do takéhoto klubu pripravila

Róbert Boženík v drese FeyenoorduRóbert Boženík v drese Feyenoordu Zdroj: Facebook - Feyenoord Rotterdam

BRATISLAVA - V jesennej časti aktuálneho ročníka prežíval slovenský futbalový útočník Róbert Boženík vydarené obdobie v národnom tíme a dostal sa do hľadáčika popredných európskych tímov. Spočiatku sa spomínal záujem ruského CSKA Moskva, neskôr nemeckého Hamburgu a v hre boli aj kluby z Talianska. Rodák z Terchovej však vymenil MŠK Žilina za holandský Feyenoord Rotterdam, ktorý zaplatil "šošonom" 5 miliónov eur.

Funkcionári zo štadióna De Kuip po príchode Boženíka deklarovali, že mladého Slováka dlhodobo sledovali a dobre vedia o jeho kvalitách. Ťah s angažovaním 20-ročného zakončovateľa sa ukazuje byť prospešný už po niekoľkých týždňoch. Boženík odohral v holandskej najvyššej súťaži zatiaľ iba 141 minút v troch zápasoch a dvakrát skóroval. Navyše, oba jeho góly boli víťazné. V nedeľu 16. februára rozhodol duel na ihrisku Zwolle (4:3) a v sobotu 22. februára sa presadil aj doma proti Fortune Sittard (2:1). Paradoxom je, že na jeseň sa na klubovej úrovni trápil. V 16 kolách slovenskej Fortuna ligy skóroval dokopy iba trikrát.

"Pre útočníka sú góly dôležité a extra pre mňa vzhľadom na to, že v poslednom období sa mi na klubovej úrovni až tak nedarilo. Od útočníka sa góly očakávajú a som rád, že mi to tam padá. Verím, že to tak vydrží aj v ďalšom období. Klub kúpil hráča, aby strieľal góly, keď ich budete dávať, budete hrať. Ak ich nebudete dávať, budete sedieť na lavičke. Život zahraničného hráča nie je ľahký, ale Žilina ma na túto úlohu pripravila veľmi dobre a som jej za to vďačný," povedal v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Boženík. V sobotu nastúpil premiérovo v základnej jedenástke Feyenoordu. "Po dlhom čase som pobudol na ihrisku celých deväťdesiat minút. Veľmi mi pomohli dva zápasy za B-tím Feyenoordu, ale tempo v nich nebolo také vysoké, ako proti Fortune Sittard. Na konci mi došli sily.“

Róbert Boženík sa stal Galéria fotiek (6) Zdroj: Facebook - Feyenoord Rotterdam

Žilina sa dohodla s Feyenoordom na prestupe v závere januára. Boženík má za sebou v Rotterdame necelý mesiac svojho prvého zahraničného angažmánu. Ako ho vníma? "Pre mňa bolo super, že som prišiel do rozbehnutej ligy, okamžite som sa pripojil k mužstvu a išiel do zápasov. Dni sú v podstate rovnaké. Ráno odídem z bytu do tréningového centra, popoludní sa vraciam naspäť. Večer si s priateľkou pripravíme večeru, oddýchnem si. Počas voľného dňa sme sa boli pozrieť v meste, dopriali sme si prechádzku, ale na viac zatiaľ nezostal čas. Najväčší rozdiel vidím v kvalite ligovej súťaže na Slovensku a v Holandsku. Ak by som sa pozrel konkrétne na žilinský klub, nevychádza z toho zle. V Žiline sú vytvorené pre futbal nadštandardné podmienky, som rád, že som sa mohol posunúť ďalej. A ako som povedal - Žilina ma na prestup do takéhoto klubu pripravila."

Dobrý začiatok v novom pôsobisku určite teší aj reprezentačného trénera Pavla Hapala, ktorý urobil z Boženíka v národnom tíme útočníka číslo jeden. Góly mladého "hroťáka" sa budú Slovákom hodiť v bojoch o postup na ME 2020. "Nie je to len o mne, na ihrisku sme jedenásti. Verím, že v baráži odohráme dva zápasy a verte, ani trochu nebude dôležité, kto bude autorom našich gólov. Dúfam, že nám to bude padať a na Euro sa prebojujeme. Máme kvalitu, aby sme boli účastníkmi turnaja. Verím, že budem zdravý a pripravený na zápasy. Uvidíme, ako sa tréner Hapal rozhodne pri skladbe mužstva," dodal Boženík.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Feyenoord Rotterdam Róbert Boženík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Feyenoord Rotterdam
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články