Tréner Guľa túži po úspechu v pohári: Zdravie máme len jedno, ale futbal sa hrá pre divákov

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Je možné, že stredajšie štvrťfinále českej pohárovej súťaže MOL Cup vo futbale sa bude hrať bez divákov. Konkrétne aj súboju Plzeň - Mladá Boleslav (17.30 h) hrozí, že bude takpovediac za zatvorenými dverami. Bezprostredná hrozba nákazy koronavírusom je už prítomná aj v Českej republike, definitívne sa rozhodne ráno v deň zápasov.

"Zdravie je len jedno a to jediné je podstatné. Samozrejme, ak to bude možné, chceme, aby nás prišlo podporiť čo najviac fanúšikov," vyhlásil slovenský tréner Plzne Adrián Guľa v rozhovore na webe sport.idnes.cz.

Niekdajší kormidelník Trenčína, Žiliny či reprezentácie Slovenska do 21 rokov si momentálne buduje svoj trénerský kredit v jednom z dvoch najlepších tímov ostatných rokov v Česku. A veľmi túži po víťazstve v MOL Cupe s tímom, ktorému aktuálne patrí druhá priečka v tabuľke Fortuna ligy o 10 bodov za Slaviou Praha. "Je to náš cieľ, chceme pohár vrátiť do Plzne. Verím, že naša motivácia je dostatočná na to, aby nás potiahla za pohárom. Prvý krok je Mladá Boleslav, potom prídu ešte ďalšie dva, pôjdeme postupne" uviedol Guľa.

Hrozbu nákazy, ktorá už otriasa takmer celou Európou, berie 44-ročný rodák z Novák vážne. Na margo prípadného uzavretia štadióna pre fanúšikov poznamenal: "Verím, že kompetentní rozhodnú správne. Zdravie máme len jedno, ale na druhej strane, futbal sa hrá pre divákov. Samozrejme, budeme akceptovať akékoľvek rozhodnutie. Naznačili mi, že nie je dôvod na veľkú paniku. Verím, že ľudia budú môcť prísť na zápas a zdravotne zostanú v poriadku. To by bol najkrajší variant. Plný štadión je pre nás podstatný, aj keď v zahraničí si v uplynulých dňoch už nejedno mužstvo muselo poradiť s prázdnymi tribúnami."

Na otázku, či sa jeho zverenci nejako špeciálne chránia pred koronavírusom, Guľa odpovedal: "Stabilne sa snažíme o to, aby mali hráči dostatok vitamínov. Pokiaľ viem, je to vírusové ochorenie s charakterom chrípky. Disponujeme informáciami od odborníkov a urobíme všetko preto, aby zostali hráči zdraví."

Viac o téme: Adrián Guľa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články