VIDEO Hrôzostrašná nehoda v zámorskej NHL: Korčula mu trafila oko, v panike utekal do šatne!

Johnny Boychuk utrpel zranenie po tom, čo ho zasiahla do tváre korčuľa súpera
Johnny Boychuk utrpel zranenie po tom, čo ho zasiahla do tváre korčuľa súpera

NEW YORK - Ďalšia extrémne nepríjemná nehoda na klziskách NHL. Hráči sa na ľade preháňajú s nabrúsenými korčuľami, ktoré už neraz spôsobili nepríjemné zranenia. Keď vás zasiahne čepeľ do nechráneného miesta, zvyčajne tečie veľa krvi a výsledkom sú nepekné zranenia. Najhoršie sú zásahy do krku či tváre. Presne to sa udialo v nočnom zápase medzi New Yorkom Islanders a Montrealom Canadiens.

Skúsený veterán Johnny Boychuk si už v zámorí odkrútil množstvo sezón a určite má vo svojej zbierke plno momentov, na ktoré nikdy nezabudne. Teraz sa do kolekcie zaradil aj jeden nepríjemný. Stále totiž nie je isté, akú veľkú škodu napáchala čepeľ korčule, ktorá ho zasiahla do oblasti tváre. Zasiahnutý bol zrejme nos a oko.

Nehoda sa stala v tretej tretine. Artturi Lehkonen stratil rovnováhu a spadol na ľad, pričom mu do vzduchu vystrelila pravá noha. Korčuľou zasiahol veľmi tvrdo Boychuka do tváre a zrejme mu porezal tvár. Ranený hráč sa zrútil na zem a začal sa metať v záchvate bolesti.

Ešte skôr, než k nemu stihla pribehnúť pomoc, sa hráč v panike pobral do šatne. Svižné tempo nasvedčuje, že išlo o niečo vážne a urýchlene potreboval pomoc. Tréner Islanders Barry Trotz nepriniesol konkrétne informácie, ale potvrdil, že išlo o hrozivý moment: "Nemám žiadne novinky ohľadne jeho stavu. Bolo to poriadne strašidelné, zasiahlo ho to do oblasti oka."


Tagy: New York Islanders Johnny Boychuk Montreal Canadiens Artturi Lehkonen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Kathy Willens; Video: Youtube/Sportsnet

DISKUSIA