VIDEO Súboj titanov rozhodol skúsenejší muž: James potiahol Lakers k víťazstvu nad lídrom súťaže

Giannis Antetokounmpo a LeBron James proti sebe v zápaseGiannis Antetokounmpo a LeBron James proti sebe v zápase Zdroj: SITA/AP Photo/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v zápase NBA na svojej palubovke nad Milwaukee 113:103. V zápase vedúcich tímov konferencií zažiaril domáci LeBron James, ktorý nazbieral 37 bodov, hostí ťahal Jannis Antetokunmpo s 32 bodmi a 12 doskokmi. Lakers vyhrali tretíkrát za sebou, Bucks sú napriek prehre suverénne na čele celej súťaže s bilanciou 53-10.

Rozhodujúcim momentom ostro sledovaného duelu bola tretia štvrtina. Polčas sa skončil nerozhodne, no v tretej dvanásťminútovke zaznamenali domáci šnúru 18:0 a vyhrali ju napokon 39:28. LeBron James v nej dosiahol 14 bodov. V zápase zároveň prekonal hranicu 34.000 bodov v súťaži. V historických tabuľkách sú pred ním už iba Kareem Abdul-Jabbar a Karl Malone.

LeBron James a Giannis Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP Photo/Mark J. Terrill

Vzájomná bilancia tímov, u ktorých je najvyššia pravdepodobnosť, že sa stretnú vo finále NBA, je tak po základnej časti 1:1. Prvý duel sa v decembri skončil 111:104 v prospech Milwaukee. "V prvej štvrtine sme nepremieňali strely. V druhej sme sa vrátili do zápasu a po prestávke sme iba pokračovali v našom výkone. Hrali sme v obrane sústredene a s vysokou intenzitou. Hrať proti Jannisovi je vždy výzva, no nemožno to brať osobne. Treba si správne nastaviť myseľ a robiť to, čo je v prvom rade dôležité pre tím," povedal pre ESPN LeBron James.

Súboj tabuľkových susedov tesne nad hranicou postupu do play off v Západnej konferencii sa skončil jasne v prospech Dallasu, ktorý zdolal Memphis 121:96. Lotyšský pivot Kristaps Porziňgis zaznamenal 26 bodov a 11 doskokov a už v piatom stretnutí za sebou dosiahol na double double s aspoň 20 bodmi. "Chvíľu mi trvalo prísť na určité veci, no práve teraz sa cítim mimoriadne pohodlne. Všetko je jednoduché a prirodzené," povedal podľa AP Lotyš.

Luka Dončič v zápase Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP Photo/Ray Carlin

Utah vyhral v zápase popredných tímov z rozdielnych konferencií na palubovke Bostonu 99:94 a uspel v štvrtom stretnutí v sérii. Prvý tím pod čiarou postupu do play off na západe Portland prehral 117:127 vo Phoenixe. Austrálsky 33-ročný veterán Aron Baynes si v zápase vytvoril osobný rekord v bodoch (37) i v trojkách (9).

WASHINGTON WIZARDS - ATLANTA HAWKS 118:112 (33:34, 31:23, 29:18, 25:37)
najviac bodov: Beal 35 (7 trojok), Bertans 17, J. Robinson 14 - Reddish 28 (5 trojok), J. Collins 26 (10 doskokov), Huerter 14 (11 asistencií)

BROOKLYN NETS - SAN ANTONIO SPURS 139:120 (41:22, 34:32, 45:41, 19:25)
najviac bodov: LeVert 27 (11 doskokov, 10 asistencií), J. Harris 20, Dinwiddie a Luwawu-Cabarrot po 19 - DeRozan 24, Lyles (5 trojok) a D. White po 19

NEW YORK KNICKS - OKLAHOMA CITY THUNDER 103:126 (20:27, 28:34, 30:34, 25:31)
najviac bodov: E. Payton 18, Barrett 17, B. Portis 14 - Gallinari 22, Paul 21 (12 asistencií), Gilgeous-Alexander 18

BOSTON CELTICS - UTAH JAZZ 94:99 (29:30, 20:32, 17:17, 28:20)
najviac bodov: Smart 29 (6 trojok), Tatum 18, K. Walker 13 - Conley 25 (6 trojok), Clarkson 17, Mitchell 11

CHICAGO BULLS - INDIANA PACERS 102:108 (25:29, 21:33, 26:27, 30:19)
najviac bodov: C. White 26, Harrison 25 (5 trojok), Valentine 13 - Sabonis 24 (12 doskokov), Oladipo 16, M. Turner 15

MINNESOTA TIMBERWOLVES - ORLANDO MAGIC 118:132 (24:29, 31:36, 28:37, 35:30)
najviac bodov: Beasley 29, Reid 16, Layman a McLaughlin po 14 - Vučevič 28 (12 doskokov), Fultz 24, Augustin 18

NEW ORLEANS PELICANS - MIAMI HEAT 110:104 (32:26, 33:25, 24:23, 21:30)
najviac bodov: Jrue Holiday 20, Hart 19 (12 doskokov), Williamson 17 - Butler 28, D. Robinson 24 (8 trojok), Dragič 15

DALLAS MAVERICKS - MEMPHIS GRIZZLIES 121:96 (33:28, 28:21, 34:16, 26:31)
najviac bodov: Porziňgis 26 (11 doskokov), Dončič 21, Seth Curry 15 - Josh Jackson 16, Brooks 15, Valančiunas 14 (11 doskokov)

PHOENIX SUNS - PORTLAND TRAIL BLAZERS 127:117 (34:22, 33:36, 28:24, 32:35)
najviac bodov: Baynes 37 (16 doskokov, 9 trojok), Šarič 24, Booker 23 (12 asistencií) - McCollum 25, Lillard 24, Whiteside 23 (20 doskokov)

LOS ANGELES LAKERS - MILWAUKEE BUCKS 113:103 (19:22, 29:26, 39:28, 26:27)
najviac bodov: James 37, A. Davis 30, Kuzma 11 - Antetokunmpo 32 (11 doskokov), DiVincenzo 17, B. Lopez 13

Viac o téme: LeBron James Atlanta Hawks Los Angeles Lakers Minnesota Timberwolves San Antonio Spurs Boston Celtics Phoenix Suns Washington Wizards Orlando Magic Utah Jazz Dallas Mavericks Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo Portland Trail Brazers