Patrik Tybor si na Rhodose udržal dva cenné dresy: V poslednej etape to bude tvrdý boj!

Patrik Tybor
Patrik Tybor

RHODOS - Slovenský cyklista Patrik Tybor si aj po druhej etape na trojdňových pretekoch na gréckom Rhodose udržal dresy pre najlepšieho šprintéra i vrchára. V celkovom poradí mu patrí štvrtá pozícia. V Grécku reprezentuje Slovensko tím Dukla Banská Bystrica v zložení Patrik Tybor, Marek Čanecký, Lukáš Kubiš, Andrej Cully, Juraj Bellan, Martin Vlčák a Martin Chren.

Po včerajšom Tyborovom rozhodujúcom úniku dňa, keď vybojoval šprintérsky i vrchársky dres a usadil sa na 3. priečke priebežného poradia, nastúpili do druhej etapy jazdci Dukly s jasnými cieľmi. Udržať minimálne jeden dres a postrážiť Tyborove miesto v celkovom poradí. Na pretekárov čakalo celkovo 156,1 km a 1435 výškových metrov s dvoma výraznejšími stúpaniami, ktoré boli ocenené bodmi vo vrchárskej súťaži. Rovnako mohli bojovať o dve šprintérske prémie.

Pred prvou horskou prémiou odišla päťčlenná skupina, v ktorej bol i Slovák Martin Vlčák. Išlo sa ostré tempo a pelotón nepúšťal únik na viac ako minútu. Priebeh etapy mal pod kontrolou nórsky tím Joker, v ktorého radoch jazdil líder celkového poradia. Keď päticu dostihli, začalo sa útočiť odznovu, čo sa niekoľkokrát zopakovalo. Pred poslednou rýchlostnou prémiou to skúšal v samostatnom úniku aj Ján Andrej Cully. Ani jemu to nevydržalo až na pásku. O víťazovi opäť rozhodoval záverečný špurt, ktorý poznačil pád jedného z pretekárov 500 metrov pred cieľom. Vo veľkej rýchlosti mu prasklo koleso a v páde strhol so sebou viacerých jazdcov. Medzi nimi sa ocitol i Tybor, našťastie z neho vyšiel bez zranenia.

Víťazstvo druhej etapy si pripísal opäť nórsky jazdec, Erlen Blikra z tímu Uno-X Norwegian Development. Na čele priebežného poradia zostáva Nór Soren Waerenskold. Tybor sa posunul na 4. miesto, udržal však oba dresy. "Dnes sa išlo celý čas ostré tempo. Aj v kopcoch to Joker tlačil na podlahu v snahe udržať žltý dres, čo sa im aj podarilo. Včera Tybor dokázal byť v správnej chvíli na správnom mieste, čo mu vynieslo veľmi dobrý štart do sezóny. Hoci dnes o miesto klesol, dresy s pomocou kolegov ustrážil. Zajtra to nebude jednoduché. Rozdiely v celkovom poradí sú v prvej päťke minimálne, takže to bude tvrdý boj od začiatku až do konca. Verím im, že potiahnu i zajtra," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ klubu Martin Fraňo.


Tagy: Dukla Banská Bystrica Patrik Tybor Rhodos

Zdroj:
TASR
Foto:
Dukla Banská Bystrica cycling team

DISKUSIA