VIDEO Sagan v druhej etape rozbehol špurt tímovému kolegovi: Mohlo to byť lepšie aj horšie

Peter Sagan v pelotóne medzi jazdcami Bora-Hansgrohe
Peter Sagan v pelotóne medzi jazdcami Bora-Hansgrohe

CHALETTE - Víťazom pondelňajšej 2. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice sa po záverečnom špurte skupiny stal Talian Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling). Peter Sagan hýril aktivitou v záverečných kilometroch klasikárskej etapy s troma vrchárskymi prémiami nižšej kategórie. Viackrát sa mu podarilo rozdeliť čelnú skupinu na vetre, ale v samom závere po splnení svojej úlohy pre Ackermanna "zvesil nohy" a skončil na 11. mieste s mankom 3 sekúnd na víťaza.

Ešte tri kilometre pred cieľom stále vpredu udávala tempo Bora-Hansgrohe na čele so Saganom. Do posledného kilometra vchádzala pokope už len 11-členná skupina a Sagan v nej stále nechýbal. Mal jasne stanovenú úlohu naštartovať špurt pre Ackermanna a to aj urobil. Ackermann sa po dobrej Saganovej práci ocitol na čele, ale začal útočiť príliš skoro a napokon ho v protivetre zdolal Talian Nizzollo.

Lídrom celkovej klasifikácie zostal ďalší nemecký člen tímu Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann, druhý Nizzolo zaostáva o 15 sekúnd. Tretí je s odstupom 21 sekúnd Stuyven. Peter Sagan poskočil na 13. miesto, za lídrom zaostáva o 42 sekúnd. Starší zo Saganovcov Juraj skončil v etape na 76. priečke a celkovo je deväťdesiaty ôsmy.

"Mohlo to byť lepšie aj horšie. Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu aj pre lídrov. Akurát v závere bol protivietor a tým, že sme boli malá skupina, možno bolo treba počkať trochu vzadu a začať špurtovať neskôr," uviedol Peter Sagan pre RTVS. "Nečakal som, že aj dnešný deň bude veterný a daždivý. Mal som však v závere dobré nohy a využil som to. Je to moje najväčšie víťazstvo a som rád, že sa zrodilo v takýchto prestížnych etapových pretekoch," uviedol Giacomo Nizzolo v prvom televíznom rozhovore.

Francúzska vláda počas druhého dňa pretekov vydala preventívne nariadenie pred koronavírusom. Podľa neho sa zakazujú všetky sprievodné akcie počas pretekov s väčším počtom ľudí ako slávnostné vyhlásenie najlepších alebo kontakt fanúšikov s pretekármi pri tímových autobusoch.

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan mal pôvodne tento víkend štartovať na prestížnej klasike Strade Bianche a od budúcej stredy mal absolvovať aj tradičné etapové preteky Tirreno-Adriatico (11. - 17. 3.). Obe tieto podujatia však talianska vláda v súčinnosti s organizátormi zrušila pre obavy z ďalšieho rozšírenia koronavírusu. Taliani ešte v stredu večer rozhodli, že všetky športové podujatia v Taliansku sa až do 3. apríla 2020 musia konať bez účasti divákov a neskôr viaceré z nich zrušili vrátane finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Cortine d´Ampezzo. Taliansko sa stalo európskym epicentrom šírenia nákazy ochorením COVID-19. Na Apeninskom polostrove zomrelo už takmer 400 osôb a bezmála 4000 ich je nakazených.


Tagy: Peter Sagan Paríž - Nice Giacomo Nizzolo

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA