Futbalový zväz požiadal o preloženie barážového zápasu s Írskom!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovenský futbalový zväz (SFZ) zaslal list Európskej futbalovej únii (UEFA), v ktorom ju žiada o preloženie barážového zápasu Slovensko - Írsko v boji o postup na tohtoročného majstrovstvá Európy. Spomenuté stretnutie sa má uskutočniť vo štvrtok 26. marca 2020 na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Informáciu priniesol oficiálny web SFZ.

"Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia už prijaté štátnymi orgánmi a inštitúciami v súvislosti so šírením koronavírusu. Keďže situácia okolo šírenia ochorenia COVID-19 a počet nakazených vírusom na Slovensku stúpa a rovnako tak sa deje aj v okolitých európskych krajinách, rozhodol sa SFZ, na základe nariadenia ústredného krízového štábu s opatreniami, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR o zákaze organizovania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí, zaslať list na UEFA. V tomto oficiálnom dokumente SFZ žiada o preloženie zápasu Slovensko - Írsko naplánovaného na štvrtok 26.marca 2020 na Národnom futbalovom štadióne, ktorý by sa odohral v náhradnom termíne. SFZ ako hlavný organizátor tohto stretnutia preberá plnú zodpovednosť za všetky rozhodnutia súvisiace s týmto zápasom a nechce riskovať zdravie všetkých zainteresovaných. O stanovisku zo strany UEFA bude SFZ informovať na svojom webovom sídle, ale aj na oficiálnych sociálnych sieťach," uvádza sa vo zväzovom stanovisku.

S rovnakou požiadavkou vo štvrtok vyrukoval aj Bosniansky futbalový zväz (NFSBiH), ktorý požiadal predstaviteľov UEFA o preloženie domáceho marcového barážového súboja proti Severným Írom. Víťaz tohto zápasu by mal vo finále baráže vyzvať úspešnejšieho z dvojice Slovensko - Írsko. Dôvodom bosnianskej žiadosti je skutočnosť, že ako prevencia pred šírením koronavírusu všetky osoby prichádzajúce do Bosny a Hercegoviny z Talianska, Nemecka, Francúzska, Španielska, Iránu, Kórejskej republiky a Číny musia ísť automaticky do 14-dňovej karantény. Podľa vedenia futbalu v Bosne by väčšina hráčov prišla práve zo spomenutých krajín, a tak by nemohli nastúpiť.


Tagy: UEFA

Zdroj:
SITA
Foto:
futbalsfz.sk

DISKUSIA