Ruská hokejová legenda vyzýva KHL k ukončeniu sezóny: Zdravie ľudí je na prvom mieste

Vjačeslav Bykov
Vjačeslav Bykov

MOSKVA - Podľa legendárneho ruského hokejistu Vjačeslava Bykova by sa KHL mala kvôli pandémii koronavírusu prestať hrať podobne ako ostatné súťaže. Z play off v sobotu odstúpil Jokerit Helsinki, ktorý mal v utorok začať štvrťfinálovú sériu s Petrohradom. Rozhodnutie o ďalšom osude Gagarinovho pohára zatiaľ nepadlo.

"Všetky európske krajiny venujú pozornosť hlavne zdraviu ľudí, preto sa v Jokerite takto rozhodli. V celej Európe sú zakázané všetky športové podujatia aj zábava. Počas takejto epidémie by nemali byť žiadne radovánky," povedal Bykov.

"Zdravie ľudí je na prvom mieste. Myslím, že by bolo logickejšie zastaviť Gagarinov pohár, pretože sa musíme starať o zdravie hráčov, ktorí sú tiež ohrození. Situácia vo svete je zložitá a túto chorobu musíme poraziť spoločným úsilím. Myslím, že je lepšie to ukončiť a vyhlásiť tento ročník za neplatný," vyhlásil bývalý tréner ruskej reprezentácie. V KHL dvojnásobný olympijský víťaz a päťnásobný majster sveta viedol naposledy v roku 2015 Petrohrad.

"Je tu aj finančná stránka, ale súťaže rovnako končia. Ide o zdravie ľudí, preto sa nič nekoná. Užívať si hru v čase, keď vládne smútok a umierajú ľudia, nie je správne. Ak teraz všetko prerušíme a odstránime všetky riziká, bude to prínos pre celé ľudstvo, "dodal päťdesiatdeväťročný Bykov.


Tagy: Rusko Vjačeslav Bykov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA