Pandémia pokračuje v rušení turnajov: S nevyhnutným krokom aj prestížne české podujatie

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: wtatennis.com

PRAHA - Ženský tenisový turnaj okruhu WTA v Prahe sa tento rok kvôli koronavírusu neuskutoční. Šiesty ročník J&T Banka Prague Open sa mal na antukových kurtoch Sparty v Stromovke konať od 27. apríla do 2. mája. WTA Tour dnes oznámila zrušenie českej akcie, rovnako tak turnaj v Istanbule a Stuttgarte, ktoré sa mali hrať o týždeň skôr.

"Organizátori turnaja J&T Banka Prague Open definitívne potvrdzujú, že turnaj s ohľadom na situáciu okolo šírenia koronavírusu v termíne od 25. apríla od 2. mája neprebehne," uviedlo vedenie českého turnaja. "WTA Tour je zastavená do 2. mája. O ďalších turnajoch rozhodneme podľa vývoja situácie," konštatovala WTA. 

"Bohužiaľ, situácia v Česku a na celom svete je teraz taká, že je nemysliteľné organizovať v Prahe v Stromovke akciu, na ktorej sa naraz zídu tisíce divákov a kam sa zletia hráčky a ich tímy z toľkých miest na zemeguli," povedal médiám Miroslav Černošek, majiteľ usporiadateľskej agentúry Česká sportovní. 

Pražský turnaj je súčasťou okruhu WTA v kategórii International od roku 2015. Prvou víťazkou sa stala Karolína Plíšková, v roku 2016 uspela Lucie Šafářová a predminulý rok kraľovala Petra Kvitová. Minulý rok bola vo finále Karolína Muchová a v roku 2017 hrala o titul Kristýna Plíšková. V každom roku teda diváci videli vo finále českú tenistku. O ďalšom ročníku turnaja sa bude jednať. 

Pražský turnaj je součástí okruhu WTA v kategorii International od roku 2015. První vítězkou se stala Karolína Plíšková, v roce 2016 uspěla Lucie Šafářová a předloni ve Stromovce kralovala Petra Kvitová. Vloni byla ve finále Karolína Muchová a v roce 2017 hrála o titul Kristýna Plíšková. O dalším ročníku turnaje se bude teprve jednat.

Kvôli vírusu COVID-19 už boli zrušené ženské turnaje v Indian Wells, Charlestone, Guadalajare a Bogote. Mužský okruh ATP je zatiaľ prerušený do 20. apríla. Na neurčito bol odložený aj aprílový finálový turnaj Fed Cupu. 

Viac o téme: Petra Kvitová Karolína Plíšková Lucie Šafářová WTA Praha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: wtatennis.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články