VIDEO Fialkovej odkaz z domácej karantény: Výzva prijatá, ja som pripravená!

Na snímke slovenská reprezentantka Paulína Fialková
Na snímke slovenská reprezentantka Paulína Fialková

BRATISLAVA - Namiesto pretekania domáca karanténa. V tejto situácii je viacero športovcov. Paulína Fialková sa mala v týchto dňoch zameriavať na koniec sezóny a poslednú zastávku Svetového pohára v nórskom Osle. Celé podujatie však bolo zrušené a sezóna ukončená. Celá slovenská reprezentácia nedokončila už predchádzajúce podujatie vo Fínsku. Na Slovensko ju odviezol vládny špeciál, zatiaľ čo konkurencia ešte zbierala posledné body v stíhačke.

Žarty už musia ísť bokom, situácia je vážna. Aj ten, kto z úvodu pochyboval a neveril, že koronavírus bude skutočnou hrozbou, musel zmeniť názor. Takmer všetko je zatvorené a ľudia by sa mali zdržiavať prevažne doma. Príbytky by mali opúšťať iba v nevyhnutných prípadoch a aj vtedy by sa mali chrániť rúškom. Jedine tak sa nám všetkým podarí skrátiť boj s vírusom na čo možno najkratší čas. Vyzýva k tomu aj najlepšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková.

"Koronavírus straší nielen celé Slovensko, ale celý svet. Ruší sa jedno športové podujatie za druhým. Stalo sa to aj mne. Namiesto Svetového pohára v Osle som dnes doma v karanténe. Rozhodla som sa prijať výzvu SOŠV a povedať vám, že ja som pripravená ostať doma. Žiadam o to aj vás, aby ste pomohli zamedziť šíreniu tohto vírusu, aby sme v lete spolu mohli osláviť najväčší športový sviatok, a to olympiádu v Tokiu," povedala Fialková vo videu, ktoré zverejnila na sociálnych sieťach.


Tagy: Paulína Fialková

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Michal Svítok; Video: Facebook - Paulína Fialková

DISKUSIA