Prvý medzi profesionálnymi tenistami: Mám všetky príznaky, potrebujem sa dať otestovať!

Bernard Tomic
Bernard Tomic

BRATISLAVA - Koronavírus sa u popredných svetových tenistov ešte neobjavil. Prvý prípad je však na obzore. Austrálčan Bernard Tomic si myslí, že sa infikoval týmto vírusom. Kariéra 27-ročného hráča sa nevyvíja v ostatnom čase podľa plánu. Po jeho triumfe v súťaži juniorov na Australian Open 2008 v Melbourne ho považovali za veľkú nádej austrálskeho tenisu, ale momentálne sa nachádza až na 200. mieste svetového renkingu ATP.

Rodák z nemeckého Stuttgartu má však momentálne úplne iné starosti. Netrápi ho jeho umiestnenie v renkingu, ale niečo závažnejšie. Tomic sa domnieva, že sa nakazil koronavírusom. "Od minulého utorka sa necítim dobre. Objavila sa u mňa dýchavičnosť a imunitný systém zoslabol. Potrebujem sa dať otestovať, lebo mám všetky príznaky tejto choroby," citoval Tomica The Herald Sun, informácie priniesol portál kicker.de.

Z tohto dôvodu si nariadil izoláciu. Zatiaľ ani sám nevie dokedy to potrvá a kedy bude môcť podstúpiť testy. Ak sa podozrenia na jeho nakazenie potvrdia, bude prvým tenisovým profesionálom nakazeným koronavírusom.

Tomic sa domnieva, že sa vírusom nakazil pri spiatočnej ceste z challengerového podujatia v Monterrey do Miami. Turnaj v Mexiku, kde vo dvojhre prehral v osemfinále, je nateraz posledným na mužskom tenisovom okruhu, ktorý sa dohral do konca. Následne ATP nariadila šesťtýždňovú pauzu.


Tagy: Bernard Tomic

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Kin Cheung

DISKUSIA