Prichytený pri čine, začali ho trestne stíhať: Naštval vládu aj samotný Real Madrid

Luka Jovič
Luka Jovič

BELEHRAD - Srbského futbalistu Luku Joviča začali v Srbsku trestne stíhať za porušenie karantény. Dvadsaťdvaročný útočník Realu Madrid priletel do vlasti zo Španielska, ale namiesto toho, aby bol v povinnej izolácii ho prichytili v meste na oslave jeho priateľky. Španielsko eviduje nových 2335 prípadov ochorenia COVID-19, celkovo je nakazených vyše 20-tisíc ľudí, čím sa dostalo na tretie miesto na svete. Dosiaľ tam zomrelo 1041 osôb.

Futbalisti "bieleho baletu" museli ísť 12. marca do nútenej karantény, pretože v tréningovom centre mohli prísť do kontaktu s basketbalistom Realu, ktorého testovali pozitívne na nový koronavírus. Jovič svojím správaním nahneval čelných predstaviteľov srbskej vlády, ktorí avizovali, že trestu neuniknú ani slávne osobnosti. Podľa agentúry DPA srbská prokuratúra už začala konať. Jovičovi hrozí v prípade uznania viny trest až na tri roky. "Niekoho postavenie nie je dôvod na odlišný prístup," povedala hovorkyňa prokuratúry Slavica Jokičová Jankovičová.

Jovič po vlne kritiky reagoval svojsky, obvinil úrady, že nedostal dostatočné inštrukcie, ako sa správať v karanténe. Srbské periodikum Blic však zverejnilo hráčom podpísaný dokument, v ktorom sú presne stanovené jeho povinnosti. Okrem trestnoprávnych dôsledkov hrozí mladému útočníkovi pokuta aj od Realu Madrid, pripomenula agentúra DPA.


Tagy: Real Madrid Luka Jovič Slavica Jokičová Jankovičová

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP Photo/Bernat Armangue

DISKUSIA