Získa Sagan opäť zelený dres? Tu už ide sranda bokom: Legenda by neváhala s odložením Tour!

Korunovácia najlepších pretekárov Tour de France 2019Korunovácia najlepších pretekárov Tour de France 2019 Zdroj: SITA/AP/Stephane Mantey

PARÍŽ - Legendárny cyklista Bernard Hinault by neváhal s odložením Tour de France, ak si to situácia okolo pandémie koronavírusu vyžiada. Najslávnejšie preteky planéty, ktoré Hinault päťkrát vyhral, ​​majú odštartovať 27. júna.

"Šport je fantastický. Tour de France je úžasná párty, ale život je dôležitejší. Hovoríme o riziku smrti. Úprimne povedané, v takom prípade ide cyklistika stranou," povedal Hinault v rozhovore pre denník Le Parisien.

"Keď bude potrebné Tour zrušiť, tak to bez okolkov urobme. Čelíme hrozivej chorobe, to je oveľa vážnejšie," vyhlásil šesťdesiatpäťročný Francúz, ktorý vládol na Tour v rokoch 1978, 1979, 1981, 1982 a 1985. Päť víťazstiev dokázali v celkovom poradí nazbierať už len traja jazdci - Jacques Anquetil, Eddy Merckx a Miguel Indurain.

Cyklistickú sezónu šírenie koronavírusu zastavilo hneď v zárodku. Medzinárodná únia UCI ju prerušila minimálne do 3. apríla. Už dopredu však boli zrušené alebo odložené viaceré preteky vrátane Gira d'Italia, ktoré sa malo konať v máji.

Viac o téme: Bernard Hinault Tour de France 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Stephane Mantey
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články