Čestný prezident Bayernu vníma pandémiu ako reštart: Po nej si neviem predstaviť 100-miliónové prestupy

Uli Hoeness
Uli Hoeness

BRATISLAVA - Čestný prezident nemeckého futbalového klubu FC Bayern Mníchov Uli Hoeness sa dlhodobo nepúšťa do prognóz súvisiacich s opätovným naštartovaním súťažného kalendára, myslí si však, že vo futbalovom svete po prekonaní pandémie koronavírusu nastanú úplne iné časy. Ochorenie COVID-19 vníma ako veľké nebezpečenstvo, no taktiež ako príležitosť.

"Situácia by sa po tomto mohla zmeniť," uviedol 68-ročný Hoeness v rozhovore pre nemecký magazín Kicker.

Keďže koronavírus zasiahol prakticky všetky štáty sveta, podľa rodáka z Ulmu pravdepodobne nastaví aj nové pomery vo futbale. "Nemôžem to predpovedať, ale v blízkej budúcnosti si neviem predstaviť prestupy v hodnote 100 miliónov eur. Čiastky pri transferoch rapídne klesnú, minimálne v najbližších dvoch-troch rokoch sa nebudú môcť pohybovať na doterajšej úrovni," dodal Hoeness, ktorý sa počas hráčskej kariéry stal majstrom sveta (1974) aj Európy (1972). Zo scény európskych šampionátov má v zbierke aj striebro z Belehradu 1976, kde vo finále Nemci podľahli tímu Československa.

Hoeness tiež poskytol pohľad na ďalší vývoj bundesligovej sezóny 2019/2020. "Zápasy bez prítomnosti divákov nemajú vplyv na rozdelenie peňazí z televíznych práv. Ak bude možnosť takto dokončiť túto sezónu, zatiaľ nás nečakajú žiadne existenčné problémy. Ak sa však nebude hrať ani do Vianoc, prostriedky na udržanie bundesligovej súťaže budú v ohrození," skonštatoval Uli Hoeness.


Tagy: Bayern Mníchov Uli Hoeness

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Matthias Schrader

DISKUSIA