Najväčší antukový turnaj na Slovensku padol za obeť: Nedokážem si to predstaviť!

Branislav Stankovič Branislav Stankovič Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA - Mužský tenisový turnaj Bratislava Open sa v roku 2020 neuskutoční. Dôvodom je pandémia koronavírusu. Podujatie zo série ATP Challenger Tour sa vlani konalo v Bratislave v júnovom termíne (17.- 23. 6.) s dotáciou 69 280 eur a jeho víťazom vo dvojhre sa stal slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos.

"Situácia v našej krajine s pandémiou COVID-19 je vážna. Našou prvoradou úlohou je zvládnuť túto situáciu čo najlepšie a pokúsiť sa neochorieť. Aj keď organizácia ATP pre riadenie tenisového okruhu ešte termín pre zrušenie podujatí po 7. júni 2020 nevyhlásila, rozhodol som sa challengerové podujatie Bratislava Open 2020 zrušiť. V tejto dobe, keď bojujeme s touto chorobou nielen my u nás, ale bojuje sa skoro na celom svete, si organizovanie takéhoto športového podujatia nedokážem predstaviť," uviedol technický riaditeľ turnaja Branislav Stankovič na facebookovej prezentácii podujatia.

Bývalý daviscupový reprezentant prosí fanúšikov o pochopenie. "O to viac sa teším na ročník 2021, keď vás budem môcť opäť pozvať na svetový tenis na antukové mužské podujatie Bratislava Open 2021," zakončil Stankovič.

Najväčší antukový turnaj na Slovensku sa počas sedemnástich rokov organizoval v troch rôznych častiach Slovenska. Prvých 12 ročníkov sa uskutočnilo v Košiciach, ďalšie štyri v Poprade a zatiaľ posledný vlani v Bratislave. Organizátori pôvodne plánovali zostať pod Tatrami a posunúť ho do Tatranskej Lomnice. Ich zámer sa však nezrealizoval, a tak sa turnaj sťahoval do hlavného mesta.

Viac o téme: Norbert Gombos Branislav Stankovič Bratislava Open
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jakub Kotian
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články