Greguš opísal život v najviac zasiahnutej krajine koronavírusom: Každý túži, aby bolo všetko v poriadku

Ján GregušJán Greguš Zdroj: TASR/AP/Christopher Katsarov

BRATISLAVA - Aj slovenského futbalového reprezentanta Jána Greguša ovplyvnila celosvetová situácia v súvislosti so šíriacou sa pandémiou koronavírusu. Stredopoliar Minnesoty United, účastníka zámorskej Major League Soccer (MLS), sa aktuálne zdržiava v domácom prostredí v USA. Dúfa, že zanedlho bude môcť opäť trénovať so spoluhráčmi a dočká sa aj súťažných zápasov.

"Doma sme zatiaľ dva týždne. Ešte minimálne tento nebudeme mať spoločné tréningy. Všetci však máme od klubu tréningové programy, či už behy alebo posilňovňu. Každý túži, aby bolo všetko v poriadku. Osobne trénujem možno ešte viac ako predtým," povedal 29-ročný rodák z Nitry.

USA sú koronavírusom najviac zasiahnutou krajinou z pohľadu počtu nakazených. Podľa účastníka ME 2016 vo Francúzsku sa však ľudia v Minnesote snažia správať zodpovedne. "Okrem potravín a bánk je všetko zatvorené. Keď potrebujeme, môžeme vyjsť do obchodu a nakúpiť si potraviny. Celkovo sa však ľudia príliš vonku nezdržiavajú, keď nemusia," dodal.

MLS pôvodne prerušili na mesiac do polovice apríla. Neskôr tento termín posunuli a vedenie súťaže chce znova začať 10. mája s cieľom odohrať kompletný tohtosezónny program. "Dúfam, že to tak bude. Uvidíme, ale iba čas ukáže, ako to bude," poznamenal niekdajší hráč dánskeho FC Kodaň či českých klubov z Jablonca a Ostravy.

Napriek izolácii ostáva v kontakte s rodinnými príslušníkmi a kamarátmi aspoň prostredníctvom sociálnych sietí. "Našťastie, v dobe internetu nie je ťažké spojiť sa s rodinou alebo kamarátmi, kedykoľvek to potrebujem. Verím, že všetci budú naďalej v pohode a vychutnajú si čas, keď môžu byť doma," zakončil Ján Greguš.

Viac o téme: MLS Ján Greguš Minnesota United
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Christopher Katsarov
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články