Obdivuhodné gesto brazílskej hviezdy: Do Ria poslal až 20 ton potravín

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho

KOLÍN - Brazílsky futbalista Philippe Coutinho je ďalším športovcom, ktorý sa zapojil do boja s novým koronavírusom. Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar Bayernu Mníchov v čase pandémie myslí na svojich krajanov v rodnom meste Rio de Janeiro, ktorým nechal poslať 20 ton potravín a hygienických potrieb.

V okolí štadióna klubu Vasco da Gama, kde Coutinho začal svoju úspešnú kariéru, sa združili dobrovoľníci rozdávajúci ľuďom z najchudobnejších štvrtí mesta igelitové tašky naplnené ryžou, fazuľou, cukrom, olejom a kávou. Súčasťou Coutinhovej humanitárnej pomoci sú aj dezinfekčné mydlá a čistiace prostriedky.


"Svet prechádza ťažkým obdobím a každý z nás má povinnosť prispieť k tomu, aby sme ho prekonali s čo najmenšími stratami na životoch. Vyzývam ľudí, aby zostali doma a zabránili šíreniu vírusu," povedal Coutinho.

V druhom najväčšom meste Brazílie evidovali do stredajšieho rána 708 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 zomrelo v Riu doposiaľ 23 ľudí, odborníci však v najbližších dňoch očakávajú prudký nástup ochorenia.


Tagy: Philippe Coutinho

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Danial Hakim

DISKUSIA