Smutná správa pre ubolenú futbalovú rodinu: Premier League sa tak skoro nedočkáme

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Anglická futbalová Premier League po nútenej pauze neodštartuje ani začiatkom mája. Súťaž prerušili do 30. apríla pre pandémiu koronavírusu. Vedenie ligy však v piatok oznámilo, že vzhľadom na bezpečnosť potrvá prestávka dlhšie.

"Všetky európske krajiny majú spoločný cieľ dokončiť ligové a pohárové súťaže, aby bola zachovaná ich integrita. Prvoradá je však bezpečnosť a zdravie hráčov," uvádza sa vo vyhlásení predstaviteľov Premier League, ktoré sprostredkovala agentúra AP.  

Červení diabli súhlasili so znížením platov

Futbalisti anglického Manchestru United sa rozhodli pomôcť v boji proti pandémii koronavírusu a súhlasili so znížením aprílových platov o 30 percent. Čiastka vo výške 3,5 milióna libier poputuje na pomoc nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam po celom meste.

S myšlienkou prišiel prezident klubu Ed Woodword, ktorý ju predostrel kapitánovi Harrymu Maguireovi. Anglický reprezentačný obranca oboznámil s iniciatívou celé mužstvo a získal mohutnú podporu. Informoval o tom britský denník Daily Mail. Najvyššia anglická futbalová súťaž je prerušená do 30. apríla, tento termín sa však ešte bude posúvať.


Tagy: Manchester United Premier League koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA