VIDEO Tajomstvo úspechu nestarnúceho Federera? Tenisový velikán trénuje ako za detských čias!

Roger Federer
Roger Federer

WOLLERAU - Švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer (38) síce po ročnom odklade OH v Tokiu a následne aj zrušení obľúbeného Wimbledonu netajil obrovské sklamanie, ale aj napriek celosvetovej pandémii a mimoriadne náročnej situácii zostáva optimistický a snaží sa to preniesť aj na fanúšikov. Fenomenálny Švajčiar sa k ľuďom prihovoril v ďalšom zaujímavom videu, kde opäť ukázal ako sa v neľahkých časoch koronakrízy udržuje už 38-ročná hrajúca legenda vo forme.

20-násobný grandslamový šampión musí už prakticky pred každou sezónou uvažovať nad hracím kalendárom aby šetril fyzickou kondíciou a udržiaval sa v zdraví a forme ešte nejaké tie ďalšie ročníky. Po úvodnom Australian Open si namiesto príprav na antukový Roland Garros zvolil inú cestu, ktorá jeho preferenciám pasovala viac. Najprv si švajčiarsky velikán odskočil na dôležitú artroskopickú operáciu kolena a v pláne bol jeho návrat na mimoriadne obľúbený grandslamový turnaj Wimbledon, v ktorom sa už rekordných osemkrát radoval z víťaznej trofeje.

Koronavírus ale prekazil tieto plány Federera a aj keď si obľúbené trávnaté podujatia v tejto sezóne neužije, Švajčiar stále zostáva pozitívne naladený. Obľúbený švajčiarsky velikán okamžite rozjasal fanúšikov, keď po krutom oznámení o zrušení najslávnejšieho turnaja uviedol, že do All England Clubu a tiež obľúbeného Halle (kde už tiež triumfoval desaťkrát) sa vráti aj o rok. "Prežívame zložité časy, no povstaneme z nich silnejší. Už teraz sa teším na môj návrat do Halle budúci rok. Zostaňte zdraví," citoval Federera server express.co.uk.

Federer, ktorý v lete 2021 oslávi už štyridsiatku, sa tak ani v tomto roku nedočká vytúženého olympijského zlata a je otázne, v akej forme a fyzickej kondícii bude velikán v nasledujúcej sezóne. Zdá sa, že optimisticky naladený švajčiarsky velikán sa ale cíti veľmi dobre a snaží sa povzbudiť aj ostatných, ktorí sú v neľahkých časoch na tom možno o čosi horšie. 

"Ďalší pohľad na pobyt v domácej karanténe. Dúfam, že každý je v bezpečí a zdraví. Zostaňte pozitívni. Buďte aktívni. Podporujte sa navzájom. Spoločne sa cez to dostaneme," odkázal optimisticky na sociálnej sieti fanúšikom Federer a pridal video z domáceho tréningu pinkania loptičky o stenu ako za starých detských čias.

Federer, ktorý trávi karanténu spolu s rodinou vo svojom sídle v blízkosti švajčiarskeho strediska Lenzerheide, už predtým fanúšikom priniesol podobné video. Od fintenia s raketou a loptičkou Švajčiara neodradilo ani sneženie v horskom prostredí, kde na sebe počas karantény Roger poctivo pracuje. 


Tagy: Roger Federer

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP - Halden Krog; Video: Twitter - Roger Federer

DISKUSIA