Ukáž sa na Slovensku a otvoria sa ti dvere do Česka: Po silných sezónach záujem o túto trojicu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Michal Svítok

PRAHA - Kariéra slovenských hokejistov Tomáša Ziga, Radovana Bondru či Patrika Kocha by mohla pokračovať v najvyššej českej súťaži. Záujem tamojších klubov tlmočil pre web hokej.cz hráčsky agent Vladimír Vůjtek mladší, ktorý hráčov zastupuje.

Všetci traja už majú skúsenosti s hokejom v Česku, v extralige sa ale výraznejšie nepresadili. Koch absolvoval v Komete Brno mládežnícke sezóny, za klub nastúpil aj na osem zápasov v najvyššej súťaži, ale bez stabilného miesta v kádri. V roku 2016 zamieril do HC Košice, zahral si aj na MS 2019 a podľa Vůjtekových slov mieri späť za rieku Moravu. "Rokujeme s niektorými záujemcami z Česka," priznal agent na adresu 23-ročného obrancu.

Tomáš Zigo zamieril do Česka pred sezónou 2017/2018. Jeho pôsobenie v Hradci Králové ovplyvnili zdravotné problémy a po roku sa vrátil späť do Banskej Bystrice. V sezóne 2019/2020 si vytvoril osobné maximum, v 51 zápasoch získal 49 kanadských bodov (27 gólov, 22 asistencií) a bol oporou Slovana Bratislava. Do Česka by mohol zamieriť spoločne so spoluhráčom zo Slovana Radovanom Bondrom, ktorý si v 54 stretnutiach pripísal 32 bodov (13+19) a zaujal aj 24 kladnými bodmi v hodnotení +/-. Pred sezónou neuspel na skúške v Pardubiciach, v Slovane však zažil úspešnejšie obdobie. "Obaja mali veľmi vydarenú sezónu. V obrane Slovana zahral dobre Patrik Bačik, aj o ňom české kluby vedia," poznamenal Vůjtek, no nebol konkrétnejší. "Rokovania ešte nie sú uzavreté a oficiálne je možné to komentovať najskôr 1. mája. Predpokladám však, že títo slovenskí hráči by mohli odísť do českej extraligy."

Viac o téme: Tomáš Zigo Vladimír Vůjtek mladší Radovan Bondra Patrik Koch
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články