Legenda ohlásila veľký comeback medzi povrazy! Odhryznuté ucho však už asi neuvidíme

Boxerský šampión Mike Tyson
Boxerský šampión Mike Tyson

LAS VEGAS - Bývalý boxerský šampión Mike Tyson sa chystá späť do ringu. Päťdesiattriročný Američan uviedol, že sa pustil do tréningu a chce absolvovať niekoľko charitatívnych zápasov. Je plný entuziazmu a chuť boxovať mu rozhodne stále nechýba. V ringu si chce určite zaspomínať na svoje najlepšie časy, keď ešte ako mladík dobíjal ostrieľaných borcov ťažkej váhy. Tentokrát však nebude boxovať o tituly.

"Pracujem na tom, že by som to skúsil v ringu. Minulý týždeň som boxoval. Bola to fuška, som z toho rozlámaný," povedal Tyson v živom prenose na Instagrame. Chuť boxovať stále má a navyše je tu motivácia pomáhať. Peniaze zarobené počas zápasov by si rozhodne nenechal. Dokonca si už aj vybral, komu by ich venoval."Plánujem pár exihbičných zápasov na tri alebo štyri kolá pre nejaké charity a tak. Zarobiť nejaké peniaze a pomôcť bezdomovcom a drogami ošľahaným idiotom, ako som ja," uviedol bývalý boxer, ktorý počas kariéry zarobil stámilióny dolárov, ale v roku 2003 zbankrotoval. 

Tyson boxoval naposledy v roku 2005, kedy prehral s Kevinom McBrideom. Profesionálnym majstrom sveta sa stal v 20 rokoch ako najmladší boxer v ťažkej váhe v histórii. Za dvadsať rokov v profesionálnom ringu vybojoval 50 víťazstiev, z toho 44 KO, a utrpel šesť porážok. Patrí medzi legendy tohto športu. Momentálne si však užíva život na športovom dôchodku v americkom Las Vegas. Stále patrí medzi veľmi obľúbených športovcov, aj napriek jeho škandálom, ktoré lemovali jeho úspešnú kariéru. 


Tagy: Mike Tyson

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
Instagram/miketyson

DISKUSIA