VIDEO Šampión Fury učí rodinu aj celý svet svoju špecialitu: Knokautovanie Deontaya Wildera!

Tyson Fury a Deontay Wilder na zemi
Tyson Fury a Deontay Wilder na zemi

BRATISLAVA - Britský boxerský šampión Tyson Fury neostáva nič dlžný svojej povesti ani v čase domácej karantény. Najnovšie celému svetu ukázal, ako učí svoju rodinu a fanúšikov knokautovať posledného súpera Deontaya Wildera.

Fury, ktorý v ringu vyhral 30 z 31 doterajších vystúpení, sa pravidelne snaží vyzývať a motivovať fanúšikov k pohybu aj napriek karanténnym obmedzeniam. Pravidelný domáci tréning z obývačky častokrát fanúšikom predvádza aj v spoločnosti svojich rodinných príslušníkov a inak tomu nebolo ani teraz.

Fury si tentokrát na pranier zobral svojho posledného súpera a jednu z najväčších boxerských hviezd Deontaya Wildera, aby celému svetu ukázal ako naňho. "Dnes budeme robiť moju špecialitu - knokautovanie Deontaya Wildera. Sú to dva údery na hlavu zakončené ľavým hákom a potom hák na telo," opísal sériu úderov, ktorú zároveň aj predviedol. 

Brit pri nácviku KO vychádzal z vlastnej skúsenosti, keď v spomínanej prestížnej bitke Wildera niekoľkokrát dokázal poslať na zem. V sedemkolovom februárovom súboji Tyson jasne dominoval až do chvíle, kým z opačného rohu nedoletel do ringu biely uterák. Wilder, ktorý mal na konte až 41 drvivých knokautov, musel po prehre britskému súperovi i keď veľmi neochotne odovzdať pás šampióna WBC.

Wilder napriek prehre odmieta uznať Furyho za šampióna a túži po odvete. Tretie pokračovanie prestížneho súboja je naplánované na jeseň tohto roku, ale vzhľadom na nepredvídateľný vývoj pandémie koronavírusu vo svete je otázne, či sa fanúšikovia zavŕšenia trilógie naozaj dočkajú už na jeseň. 


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Twitter

DISKUSIA