Šok a zdesenie v klube aj celej krajine: 10-násobnému majstrovi hrozí pád do štvrtej ligy!

Slávnemu klubu z Liège hrozí prudký pád
Slávnemu klubu z Liège hrozí prudký pád

LIÈGE - Futbalový klub Standard Liège sa obrátil na svojho bývalého hráča Marouanea Fellainiho so žiadosťou o finančnú pomoc. Desaťnásobnému belgickému majstrovi kvôli odobratiu profesionálnej licencie a finančným problémom hrozí pád do štvrtej ligy. Informovala o tom agentúra Reuters.

Klub požiadal záložníka čínskeho tímu Šan-tung Lu-Neng Fellainiho, aby napodobnil bývalého spoluhráča z Liége a terajšieho stredopoliara Dortmundu Axela Witsela a pripojil sa k skupine investorov, ktorá sa usiluje o kúpu klubového štadióna s cieľom následne ho prenajať späť klubu.

Tým by Standard získal hotovosť potrebnú na udržanie nad vodou. Podľa médií Witsel vložil do projektu 1,5 milióna eur. Tridsaťdvaročný Fellaini hral za Liège v rokoch 2006 až 2008, než sa vydal do Anglicka, kde obliekal dres Evertonu a Manchestru United.

Belgická futbalová asociácia odobrala Standardu 8. apríla profesionálnu licenciu kvôli tomu, že hráčom nezaplatil prémie a nemá dostatok peňazí na prestavbu štadióna. Klub sa proti verdiktu odvolal a verí, že pri májovom vypočutí preukáže finančnú životaschopnosť.

Zatiaľ nie je jasné, či sa aktuálna sezóna v Belgicku po prerušení kvôli pandémii koronavírusu dohrá. V krajine už síce začiatkom apríla vyhlásili po nedohranej základnej časti majstrom Bruggy, ale po varovaní UEFA zatiaľ valné zhromaždenie klubov verdikt nepotvrdilo a čaká, či vláda neuvoľní bezpečnostné opatrenia natoľko, aby sa mohol ročník dokončiť.


Tagy: Marouane Fellaini Standard Liège

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA