Európa sa pripravuje na reštart futbalu: V Serii A čakajú futbalisti na testy, v Nemecku sprísnili prevenciu

Milan Škriniar
Milan Škriniar

BRATISLAVA - Futbalisti milánskeho Interu nenaskočili do tréningového procesu, keďže zatiaľ nie všetci z nich absolvovali test na prítomnosť koronavírusu. Medzi opory talianskeho klubu patrí aj slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Kluby Serie A môžu po uvoľnení vládnych opatrení od pondelka trénovať v malých skupinách, vedenie "Nerazzurri" návrat do procesu prípravy pred reštartom sezóny oddialilo. Hráči Interu by po takmer dvojmesačnej prestávke mohli začať trénovať v klubovom centre na konci tohto týždňa. Informovala o tom agentúra AP.

Na návrat futbalu sa poctivo pripravujú aj v Nemecku, kde miestny klub FC Augsburg prijal ďalšie opatrenie v boji proti pandémii nového koronavírusu. V záujme bezpečnosti hráčov a ďalšieho personálu zaviedol pred vstupom do hlavnej budovy štadióna meranie telesnej teploty. Pri vchode bude možné bezkontaktne naraz otestovať tri osoby, tolerancia bude 0,3 stupňa Celzia. Zvýšená teplota je jeden z najčastejších symptómov ochorenia COVID-19, merania budú prebiehať viackrát denne. Informovala o tom agentúra DPA.

Reštart oznámila aj najvyššia turecká futbalová súťaž, ktorá bude po pauze zavinenej pandémiou nového koronavírusu pokračovať od 12. júna. V stredu to oznámila Turecká futbalová federácia (TFF). Ligu pre rozšírenie nákazy prerušili 19. marca. "Dospeli sme k rozhodnutiu, že v profesionálnych súťažiach sa bude opäť hrať 12., 13. a 14. júna," povedal prezident TFF Nihat Özdemir podľa agentúry SID.


Tagy: Bundesliga Seria A

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA