VIDEO Pozadie historického momentu pre slovenský hokej: Šatan o 15 minútach svojho trapošenia

Miroslav Šatan so striebornou medailou v roku 2000
Miroslav Šatan so striebornou medailou v roku 2000

PETROHRAD – Hoci majstrami sveta sa stali Česi, pre Slovákov to bol v roku 2000 pamätný hokejový šampionát. Naši hokejisti získali v Petrohrade strieborné medaily - vôbec prvé v samostatnej ére Slovenska. Zlomový moment nastal vo štvrťfinále proti dovtedy neporazeným Američanom.

Hviezdou šampionátu v Petrohrade bol vtedajší kapitán Slovenska a súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan. Na turnaji strelil desať gólov, pridal dve asistencie a stal sa najproduktívnejším hráčom podujatia.

Okrem toho mal však veľký podiel aj mentálnej sile tímu. Pred štvrťfinálovým zápasom s favorizovanou Amerikou sa totiž väčšina hráčov už videla doma. Šarky si ich však zavolal bokom a spustil dlhý príhovor, ktorý zmenil ich myslenie. "Ja som bol odhodlaný skúsiť ich presvedčiť, aby sme sa spolu pokúsili o nemožné, takže som tam pred nimi "trapošil" asi 15 minút, alebo teda rozprával to, čo do mňa vošlo. Cítil som, že ta atmosféra sa na konci toho stretnutia zmenila a videli, že nežartujem. Našťastie sa k tomu všetci pridali a na druhý deň sme porazili Američanov," zaspomínal si na šampionát Šatan.

Slováci nakoniec zdolali USA 4:1 a postúpili do semifinále, v ktorom vyradili Fínsko (3:1). Vo finále sme podľahli Česku 3:5.


Tagy: Miroslav Šatan Slovensko Petrohrad

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Ivan Majerský; Video: Youtube, Facebook

DISKUSIA