Legendárny Jágr stojí pred kľúčovým rozhodnutím: Minulú sezónu som trochu podcenil

Jaromír Jágr v drese Kladna
Jaromír Jágr v drese Kladna

PRAHA - Hokejový útočník Jaromír Jágr sa stále nerozhodol, či bude aj v budúcej sezóne pokračovať v hráčskej kariére. Štyridsaťosemročný majiteľ kladenského klubu, ktorý sa v minulom ročníku neudržal v extralige a čaká ho opäť štart v prvej lige, zároveň priznal, že predchádzajúcu sezónu podcenil a nastupoval s príliš veľkou telesnou hmotnosťou.

"Musím povedať, že som sa ešte nerozhodol, či budem hrať, alebo nie. Úprimne musím povedať, že som minulú sezónu trochu podcenil. Podcenil som ju z toho dôvodu, že som hral s väčšou váhou ako by som mal hrať," uviedol Jágr v rozhovore v relácii Showtime na CNN Prima News.

Najproduktívnejší Európan v histórii NHL, ktorý sa do materského Kladna vrátil v januári 2018, hral s váhou okolo 117 kilogramov. "Čo je na hokej hrozne veľa, preto som nepodával také výkony, ktoré som mohol odovzdávať," priznal Jágr, ktorý v extralige nastúpil na 38 zápasov a nazbieral 29 bodov za 15 gólov a 14 asistencií. "Hokej sa posunul do väčšej rýchlosti, preto ma to trochu limitovalo," dodal.

Olympijský víťaz z Nagana, dvojnásobný majster sveta a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára si dobre uvedomuje, že ak bude chcieť pokračovať, musí hmotnosť upraviť. "Snažím sa viac trénovať. Upravil som stravu. Prestal som jesť sladké a snažím sa obmedziť aj mäso. Takže uvidím. Ja nemám čo stratiť. Sezóna začína, či sa teda rozhodnem hrať, za päť mesiacov. Nemám čo stratiť a uvidím, ako na to bude moje telo reagovať," uviedol Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA