Hokejový súboj Slovenska s Českom prebehne, ale trochu inak: SZĽH burcuje svojich do boja

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) pripravil v spolupráci s Českým zväzom ľadového hokeja (ČSLH) prvý reprezentačný duel fanúšikov. Jeho súčasťou budú aj známe hokejové tváre oboch krajín, ktoré si zmerajú sily v atraktívnych fyzických, vedomostných či interaktívnych výzvach aj v e-hokeji. Informoval portál hockeyslovakia.sk.

Súboj fanúšikov odštartoval v pondelok 11. mája popoludní spustením predaja simulovaných vstupeniek v sieti Ticketportal na virtuálny vzájomný zápas Slovenska proti Česku a vyvrcholí v nedeľu 24. mája. Vyhrá ten tábor, ktorý si nakúpi viac vstupeniek. Cena jedného lístka je 1,99 eur, v Česku 55 Kč. Podujatie má dobročinný rozmer. Výťažok zo zisku z predaja virtuálnych vstupeniek poputuje na podporu mladých hokejistov zo sociálne slabších rodín.

Vyhrá ten fanúšikovský tábor, ktorému sa podarí čo najviac zaplniť či vypredať virtuálnu Arénu Guta Staršieho s kapacitou 10-tisíc miest, respektíve viac takýchto arén, pomenovaných po legendárnej trénerskej dvojici Karel Gut – Ján Starší. Slávne duo doviedlo československú hokejovú reprezentáciu v rokoch 1976 a 1977 k zlatým medailám na majstrovstvách sveta. Každý fanúšik si môže zakúpiť neobmedzený počet vstupeniek a pomôcť slovenskému hokeju.

Virtuálny súboj fanúšikov je na Slovensku novinka. "A zároveň veľká výzva. Keďže pandémia koronavírusu nás pripravila o pravé hokejové emócie v najočakávanejšej fáze sezóny, rozhodli sme sa oživiť ich inou cestou. Spojili sme sa s českou stranou, s ktorou by sme sa stretli aj v skupinovej fáze MS, a spoločne pripravili zaujímavý formát vzájomného virtuálneho duelu fanúšikov. Verím, že zaujmeme hokejovú komunitu v oboch krajinách a vo fanúšikoch prebudíme zdravú rivalitu, ktorá by dozaista sprevádzala náš vzájomný zápas na MS v Lausanne," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

"Hokejová sezóna musela byť, bohužiaľ, ukončená predčasne, neuskutočnia sa ani majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, na ktoré sme sa všetci tešili. V spolupráci s českými a slovenskými fanúšikmi si šampionát chceme pripomenúť aspoň takýmto spôsobom a zaspomínať si na spoločnú, nielen hokejovú históriu, ale aj na vzájomné pamätné súboje. Verím, že vstupenky si zakúpi čo najviac ľudí, najmä ak tým pomôžu dobrej veci," uviedol prezident Českého hokeja Tomáš Král.

Predaj vstupeniek bude prebiehať do nedele 24. mája, keď malo byť na programe finále tohtoročných majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku. Vyvrcholí živým prenosom v štúdiu, ktoré bude na slovenskej strane moderovať Slavo Jurko. Na prenose, rozdelenom do troch tretín po 20 minút, sa zúčastnia aj súčasní renomovaní hokejisti z oboch strán. Vzájomne sa budú snažiť splniť viaceré atraktívne výzvy – predvedú svoju fyzickú silu, súbor vedomostí i zručností. Záverečným bodom programu vzájomných výziev bude súboj v e-hokeji, ktorý ukáže, komu to ide lepšie vo virtuálnej hre s ovládačom v ruke.


Tagy: Miroslav Šatan Tomáš Král Slovensko Česko SZĽH

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA