Fenomenálny Messi o koronavíruse a reštarte ligy: Toto sa mu vôbec nepozdáva!

Lionel Messi s ochranným rúškom a rukavicami prichádza do tréningového kempu v Barcelone
Lionel Messi s ochranným rúškom a rukavicami prichádza do tréningového kempu v Barcelone

BARCELONA - Podľa kapitána futbalistov Barcelony Lionela Messiho je lepšie nemyslieť na riziko nákazy novým typom koronavírusu. Ak by sa tým ľudia až príliš zaoberali, nemohli by podľa neho ani opustiť dom. Hviezdny útočník sa teší na prípadný reštart španielskej ligy, nemá ale radosť z toho, ak budú musieť byť hráči izolovaní od svojich rodín.

"Riziko nákazy existuje všade, napríklad keď opustíte dom, takže si myslím, že by sme nad tým nemali moc premýšľať, pretože ak budete robiť opak, potom nebudete chcieť ísť vôbec nikam," povedal Messi pre denník Mundo Deportivo.
 
"Musíme chápať, že je nevyhnutné dodržiavať nariadenie, ako to len pôjde. Návrat do tréningu je prvý krok, ale nemali by sme sa uspokojiť. Naďalej musíme byť opatrní," uviedol tridsaťdvaročný Argentínčan.
Kvôli pandémii koronavírusu bola La Liga podobne ako ďalšie športové súťaže vo svete v marci prerušená. Španielsko patrí medzi krajiny najviac zasiahnuté vírusom covid-19. Španielsko eviduje vyše 272 tisíc prípadov nákazy, čo je najviac v Európe. Na komplikácie s covidom-19 tam zomrelo cez 27 tisíc ľudí, čo je štvrtý najvyšší počet z európskych krajín.
 
Minulý týždeň začali španielskej kluby s individuálnym tréningom, hoci v nedeľu vedenie futbalovej súťaže oznámilo, že v prvej vlne testovania hráčov z prvej i druhej ligy sa objavilo päť pozitívnych výsledkov. Podľa šéfa ligy Javiera Tebasa by sa súťaž mohla znovu rozbehnúť 12. júna bez divákov. V La Lige zostáva odohrať 11 kôl, po prerušení vedú tabuľku barcelonskí obhajcovia titulu o dva body pred Realom Madrid.
 
"Osobne sa teším na návrat ligy. Bez divákov to bude ale veľmi zvláštne. Už som to raz zažil a je to divné," vyhlásil Messi. Nepáči sa mu ale návrh vedenia ligy, podľa ktorého by po reštarte sezóny boli tímy pohromade izolovaní bez rodín. "Pokiaľ ide o tímovú karanténu, pravda je taká, že sa nám vôbec nepozdáva byť oddelene od rodín. Uvidíme, aký bude konečný plán," konštatoval Messi.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP - Miguel Ruiz

DISKUSIA