Českú hokejovú smotánku nechcú z tímu pustiť: Bratské duo má istú budúcnosť v KHL

Bratia Tomáš a Hynek Zohornovci oslavujú gól v drese HC Amur ChabarovskBratia Tomáš a Hynek Zohornovci oslavujú gól v drese HC Amur Chabarovsk Zdroj: Twitter - HC Amur Khabarovsk

CHABAROVSK - - Hokejoví útočníci Tomáš a Hynek Zohornovci budú aj naďalej hrať v Kontinentálnej lige za Chabarovsk. Zástupcovia Amura na sociálnych sieťach oznámili, že sa s českými reprezentantmi dohovorili na nových ročných zmluvách, ktoré by hráči mali v najbližšej dobe podpísať.

"Vieme, že trh s hráčmi má svoje pravidlá, ale za rovnakých ponúkaných podmienok zvolím Amur. A brat to vidí podobne," uviedol už minulý týždeň Tomáš Zohorna pre web Russia-Hockey.ru.

Tridsaťdvaročný útočník háji farby Chabarovsku od roku 2015 a je neproduktivnějším hráčom v klubovej histórii. V KHL za Amur odohral vrátane play-off 280 zápasov, v ktorých nazbieral 144 bodov za 59 gólov a 85 asistencií. Účastník olympijských hier v Pchjongčchang a troch svetových šampionátov nastupoval aj s kapitánskym "céčkom".

Od minulého roku pôsobí s Tomášom Zohornom v Chabarovsku aj jeho o tri roky mladší brat Hynek, ktorý bol v predchádzajúcej sezóne druhým najproduktívnejším hráčom tímu. V 62 stretnutiach strelil 11 gólov a pridal 22 asistencií.

Viac o téme: Tomáš Zohorna Hynek Zohorna HC Amur Chabarovsk
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - HC Amur Khabarovsk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články