Český brankár NHL skritizoval plán oživenia ligy: Osobne si myslím, že sa hrať nemusí!

Petr Mrázek zasahuje v bránke
Petr Mrázek zasahuje v bránke

PRAHA - Hokejový brankár Petr Mrázek z Caroliny stále nepovažuje za stopercentne isté, že sa momentálne prerušená NHL opäť rozohrá. Vedenie súťaže v minulých dňoch predčasne ukončilo základnú časť a predstavilo model s play-off pre 24 tímov. Dvadsaťosemročný český brankár ale poukazuje na rad existujúcich otáznikov. Navyše by chcel, aby sa hralo aj s fanúšikmi na tribúnach. S tým ale súčasný plán nepočíta.

"Je to schválený formát, ale nič ešte nie je rozhodnuté a dané na sto percent. Uvidíme, ako sa to počas mesiaca vyvinie. Som prekvapený, ako to dopadlo. Na ľade som nebol dlho a vecí, ktoré sa musia stať, aby sa to naozaj uskutočnilo, je ešte veľa. Uvidíme, či sa vôbec začne. Osobne si myslím, že sa hrať nemusí. Faktorov proti je ešte veľa. Je to otvorené," povedal Mrázek pre ČTK.

NHL by podľa aktuálnych plánov mala začať najskôr na prelome júla a augusta a hrať by sa malo len v dvoch mestách. Hráči by mali bývať všetci v hoteli a byť pod neustálou kontrolou. Každodenne by napríklad mali podstupovať testy na koronavírus.

"Neviem si predstaviť, ako to bude fungovať. Človek bude zavretý na hoteloch. Aj tím, ktorý bude hrať doma. Bez rodín, bez fanúšikov. Neviem, ako si to mám predstaviť," priznal rodák z Ostravy. Pokračovaniu sezóny sa ale nebráni. "Rád by som hral za dobrých podmienok. Myslím si však, že by bolo dobré sa hlavne pripraviť na ďalšiu sezónu. S fanúšikmi a tak, aby to malo hlavu a pätu," povedal.

Vadí mu hlavne absencia fanúšikov. "Chceš hrať Stanley Cup bez divákov? Je to veľmi zvláštna predstava, bude ti to pripadať ako príprava," podotkol Mrázek, ktorého Carolina sa má na úvod play-off stretnúť s New York Rangers. "Dostaneš súpera, ktorý je mimo play-off, čo je trošku zvláštne," poukázal na skutočnosť, že Rangers boli vo Východnej konferencii pred prerušením súťaže na 10. mieste.

Mrázek si navyše dobre uvedomuje, že ak sa naozaj začne, budú šance tímov na úspech výrazne iné ako v marci. "Môže sa stať čokoľvek a vyhrať môže ktokoľvek. Aj Montreal, ktorý musel z posledných 12 zápasov desať alebo jedenásť vyhrať a stále by nemal istotu play-off. Je to úplne nová súťaž. Ako som už ale povedal, hrať o trofej bez fanúšikov je strašne zvláštne," uviedol.


Tagy: Petr Mrázek Carolina Hurricanes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Gerry Broome

DISKUSIA