Plzeň prvýkrát pod vedením Guľu nebodovala naplno: V šlágri so Slaviou gól nepadol

Momentka zo zápasu SK Slavia Praha - FC Viktoria PlzeňMomentka zo zápasu SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň Zdroj: slavia.cz

PRAHA - Duel dvoch najlepších tímov českej najvyššej futbalovej súťaže medzi Slaviou Praha a Viktoriou Plzeň sa skončil bezgólovou remízou. Plzeň prvýkrát pod vedením slovenského trénera Adriána Guľu nebodovala naplno a na vedúcich "zošívaných" naďalej stráca osem bodov.

Slavia bola v prvom polčase lepším tímom. V 17. minúte mal šancu Nicolae Stanciu, no Radim Řezník zablokoval jeho strelu. Tesne pred prestávkou sa zaskvel brankár Plzne Aleš Hruška, keď vychytal vo vyloženej šanci Lukáša Masopusta.

Po zmene strán Plzeň zvýšila aktivitu. Blízko ku gólu bola najmä v 66. minúte, keď Aleš Čermák iba tesne minul bránku. Napokon však sieť nerozvlnila a v deviatom zápase v tomto kalendárnom roku prvýkrát nezvíťazila. Plzeň čaká na triumf na ihrisku Slavie už vyše šesť rokov.

Momentka zo zápasu SK Galéria fotiek (2) Zdroj: slavia.cz

Futbalisti tímu 1. FC Slovácko, ktorí bojujú v českej lige o účasť v európskych súťažiach, uhrali v nedeľňajšom zápase 28. kola na ihrisku zachraňujúcej sa Opavy iba remízu 1:1. Dôležitý bod v súboji o udržanie v súťaži získala aj Karviná, ktorá doma remizovala 0:0 s Českými Budějovicami.

Jablonec získal tri body za výhru 2:1 vďaka gólu v tretej minúte nadstaveného času, ktorého autorom bol Miloš Kratochvíl. Hráči Jablonca zabrali naplno po dvoch prehrách a patrí im štvrtá priečka.