VIDEO Rozzúrený bundesligový kouč hovorí o škandále: Pre mňa je nepochopiteľné, čo sme videli!

Heiko HerrlichHeiko Herrlich Zdroj: SITA/AP - Michael Dalder

AUGSBURG - Tréner futbalistov Augsburgu Heiko Herrlich po nedeľnej remíze 1: 1 s Kolínom nad Rýnom v nemeckej lige skritizoval verdikt videorozhodcu a obvinil ho zo zaujatosti. Niekdajšieho kanoniera nahnevala situácia z úvodu druhého polčasu, kedy rozhodca ani po konzultácii s videom nenariadil penaltu po súboji Noaha Sarenrena Bazeeho s dvoma obrancami hostí.

"Pre mňa je to nepochopiteľné, čo sme videli. To môžeme s videorozhodcom rovno prestať. Je to škandál. Takto to nejde. Tu ide o ligovú záchranu a sedí tam niekto, kto býva tridsať kilometrov od Kolína," hneval sa Herrlich na videorozhodcu Guida Winkmanna. Ten pritom žije podľa magazínu Kicker v skutočnosti asi 90 kilometrov od Kolína nad Rýnom. "Jasnejšia už tá penalta byť nemohla. Ani jeden z tých obrancov nešiel po lopte. Jeden ho trafil do nohy a druhý ho sťahoval za ruku," povedal kouč Augsburgu.

Herrlich mohol teoreticky dostať za svoje výroky trest od disciplinárnej komisie. Tá mu ale nakoniec iba udelila napomenutie a vyzvala ho, aby si nabudúce podobné slová odpustil, inak s ním už bude začaté disciplinárne konanie. Unikol tak hrozbe, že by v prípade dištancu chýbal tímu v niektorom zo záverečných štyroch kôl. Pritom zmeškal už reštart bundesligy po koronavírusovej pauze, pretože si zašiel kúpiť zubnú pastu a porušil karanténu.

Jeho slovám o škandále sa začudoval iný bývalý reprezentačný útočník Fredi Bobic, ktorý s Herrlichem hrával za Dortmund. "Bol to chybný verdikt, ale žiadny škandál. Dúfam, že bude mať tú slušnosť sa ospravedlniť," povedal v televíznom rozhovore majster Európy z roku 1996 a člen vedenia Eintrachtu Frankfurt.

Augsburg v nedeľu kopal penaltu v prvom polčase po faule brankára Tima Horna, ktorý však pokus Floriana Niederlechnera zneškodnil. V 85. minúte poslal Kolín do vedenia Anthony Modeste krátko po svojom príchode na ihrisko, domácim zabezpečil aspoň bod dve minúty pred koncom normálnej hracej doby Philipp Max. Kolín tak udržal na jedenástom mieste tabuľky trojbodový náskok na Augsburg.

Viac o téme: FC Augsburg Kolín nad Rýnom Heiko Herrlich Noah Sarenren Bazee