Anglická liga odštartovala obrovským trapasom: Toto že nebol gól? Videorozhodca sa opravedlnil

Brankár Oerjan Nyland vletel do bránky s loptou v ruke. Gól však neplatil. Brankár Oerjan Nyland vletel do bránky s loptou v ruke. Gól však neplatil. Zdroj: SITA/Paul Ellis/Pool via AP

LONDÝN - Futbalistov Sheffieldu United poškodil videorozhodca v úvodnom zápase po reštarte najvyššej súťaže. V stredajšej dohrávke 28. kola na ihrisku Aston Villy remizovali 0:0, no po preštudovaní záznamu sa ukázalo, že v prvom polčase strelili platný gól. Operátor "jastrabieho oka" sa po zápase za svoju chybu ospravedlnil.

V 41. minúte brankár domácich Örjan Nyland chytil loptu po priamom kope Olivera Norwooda, no následne s ňou prešiel až za bránkovú čiaru. Hráči Sheffieldu avizovali gól, ale hlavný rozhodca duelu Michael Oliver ho neuznal. Odvolal sa na technológiu bránkovej čiary a na to, že nedostal do hodiniek signál o tom, že lopta prešla za čiaru.

Vedenie spoločnosti Hawk-Eye Innovations po zápase priznalo, že prišlo k chybe a ospravedlnilo sa za ňu: "Hawk-Eye sa bezvýhradne ospravedlňuje Premer League, Sheffieldu United a všetkým, ktorých sa tento incident týka." Premier League obnovili po trojmesačnej pauze zapríčinenej pandémiou koronavírusu. Informoval o tom portál BBC.

Brankár Oerjan Nyland vletel Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Paul Ellis/Pool via AP

Viac o téme: Premier League Aston Villa Sheffield United