VIDEO Bitka o titul naberá na obrátkach: Real si poradil s Valenciou a zvýšil tlak na Barcelonu

Karim BenzemaKarim Benzema Zdroj: SITA/AP//Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili vo štvrtkovom zápase 29. kola španielskej La Ligy na domácej pôde nad Valenciou 3:0. Z druhej pozície tak strácajú na lídra FC Barcelona stále dva body.

V prvom polčase si oba tímy vypracovali po dve veľké gólové šance. Na domácej strane sa v 12. minúte proti Jasperovi Cillessenovi nepresadil po peknej kombinácii Eden Hazarad a v 29. minúte z uhla ani Dani Carvajal. Hostia vtesnali svoje tutovky medzi šance Realu. V 14. minúte napálil Rodrigo do žrde, o sedem minút neskôr už prekonal brankára Thibauta Courtoisa, no VAR gól neuznal pre ofsajd Maxiho Gómeza.

Druhý polčas bol už v réžii favorita, ktorý svojho súpera nepustil už ani k jednej strele. V 61. minúte sa po rýchlej akcii s Hazardom presadil Karim Benzema. O trinásť minút neskôr prišiel na ihrisko Marco Asensio, pre ktorého to bol prvý štart v sezóne po zranení. Nebol na trávniku ani 20 sekúnd a hneď strelil gól, keď trafil z voleja center Ferlanda Mendyho. V 86. minúte pridal Benzema tretí gól a spečatil triumf. Duel neohral Lee Kangin z Valencie, ktorý dostal červenú za faul na Sergia Ramosa. Valencia figuruje na ôsmom mieste tabuľky.

Gólové oslavy hráčov Realu Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP//Manu Fernandez

Hráči Realu Sociedad San Sebastian stratili dôležité body v boji o miestenku do Ligy majstrov. Vo štvrtkovom dueli prehrali na ihrisku Deportiva Alaves 0:2 a klesli na šieste miesto tabuľky o skóre za Getafe. Na štvrté Atletico Madrid strácajú dva body. Alaves poskočil na 12. priečku.