SZĽH privítal rozhodnutie hygienikov: Budúcnosť hokeja bola ohrozená!

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja víta piatkové rozhodnutie úradu hlavného hygienika SR o uvoľnení opatrení v súvislosti s organizáciou športových podujatí.

"Ak by zostalo v platnosti predošlé nariadenie o maximálnom počte 1000 osôb na zápase, bola by ohrozená budúcnosť profesionálneho hokeja na Slovensku," uviedol SZĽH v stanovisku na svojom oficiálnom webe.

Podľa zväzu pomohol k rýchlejšiemu uvoľneniu opatrenia o počte divákov aj tlak zo strany športovej obce. "Oceňujeme, že konzílium odborníkov v spolupráci s úradom hlavného hygienika zareagovalo na apely športových zväzov a organizácií predstavením kompromisného riešenia, vďaka ktorému bude možné zaplniť naše zimné štadióny fanúšikmi až do 50 percent z ich kapacity, čo v mnohých prípadoch predstavuje omnoho viac ako 1000 osôb. Veríme, že za súčasných podmienok sa bude lepšie dýchať aj našim profesionálnym klubom, pre ktoré sú príjmy z predaja vstupeniek nevyhnutnou súčasťou ich fungovania. Zároveň dúfame, že v prípade priaznivého vývoja epidemiologickej situácie sa hranica počtu osôb prítomných na športových podujatiach bude ďalej zvyšovať," píše sa v stanovisku SZĽH.

Od 1. júla sa na športových podujatiach bude môcť zúčastniť aj viac ako 1000 osôb. Podmienkou bude dodržanie šachovnicového sedenia a zabezpečenie kontrolovaného vstupu návštevníkov. Tribúny môžu byť naplnené do 50 percent z celkovej kapacity štadiónov.


Tagy: Miroslav Šatan SZĽH koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA