Koronavírus na Djokovičových turnajoch: Dimitrov potvrdil pozitívny test, finále zrušili!

Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov

MONAKO - Bulharský tenista Grigor Dimitrov mal po návrate do Monaka z exhibičných turnajov Novaka Djokoviča v Belehrade a Zadare pozitívny test na koronavírus. Devätnásty hráč svetového rebríčka to oznámil na sociálnych sieťach, nákazu choroby Covid-19 zverejnil ako prvý tenista zo svetovej špičky.

"Chcem dať svojim fanúšikom a priateľom vedieť, že som bol po návrate do Monaka pozitívne testovaný na covid-19," napísal Dimitrov na Instagrame. "Chcem sa uistiť, že sa všetci, s ktorými som bol posledných pár dní v kontakte, nechajú vyšetriť a prijmú potrebné preventívne opatrenia. Je mi ľúto, ak som niekomu spôsobil ujmu," odkázal.

Dvadsaťdeväťročný Dimitrov štartoval po úvodnom podniku Adria Tour v Belehrade aj tento týždeň v Zadare, po úvodnom sobotňajšom zápase ale kvôli chorobe odstúpil. Finále chorvátskeho podniku, v ktorom sa mal dnes večer stretnúť prvý hráč sveta Djokovič s Rusom Andrejom Rubljovem, bolo zrušené a neistý je aj osud tretieho turnaja v bosnianskej Banja Luke.

"Práve sme dostali informáciu, že mal Grigor Dimitrov pozitívny test na koronavírus a musíme preto zrušiť finále turnaja v Zadare," povedal fanúšikom na kurte po poslednom zápase v skupinách Djokovičov tréner a riaditeľ podujatia Goran Ivaniševič.

Elitné tenisové okruhy sú kvôli pandémii koronavírusu prerušené od marca. Profesionálne organizácie tento týždeň predstavili plán reštartu sezóny: ženská WTA Tour má začať 3. augusta v Palerme, mužská ATP Tour začne program 14. augusta turnajom vo Washingtone.


Tagy: Grigor Dimitrov koronavírus Adria Cup

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Darko Vojinovič

DISKUSIA