Djokoviča sa zastal aj jeho bývalý tréner: Asi len chcel spraviť niečo, na čo bolo priskoro

Na snímke obrovský plagát zobrazujúci srbského tenistu Novaka Djokoviča na budove 24. júna 2020 v BelehradeNa snímke obrovský plagát zobrazujúci srbského tenistu Novaka Djokoviča na budove 24. júna 2020 v Belehrade Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovič

MNÍCHOV - Tenisový tréner Niki Pilič sa zastal bývalého zverenca Novaka Djokoviča v súvislosti so šírením koronavírusu na jeho exhibičných turnajoch. Po podujatiach v Belehrade a Zadare sa viacero hráčov vrátane Djokoviča nakazilo ochorením COVID-19, srbský líder svetového rebríčka za to zožal tvrdú kritiku.

Mnohí mu vytkli slabú úroveň hygienických opatrení, nedodržiavanie sociálneho odstupu či početnú divácku kulisu. Podľa 80-ročného Piliča však Djokovič konal v dobrej viere, keď organizoval turnaje. "Ja sa necítim spôsobilý kritizovať ho. Áno, nie všetko bolo perfektné. Museli pustiť štyritisíc fanúšikov, nemalo sa testovať intenzívnejšie? Ale Novak to nemyslel zle, na to ho poznám príliš dobre. Asi len chcel spraviť niečo, na čo bolo priskoro," citovala Piliča agentúra DPA.

Chorvátsky tréner viedol Djokoviča v juniorských kategóriách viac ako štyri roky v mníchovskej akadémii. Pôvodne dostal pozvánku na turnaj v Zadare, pre obavy o svoje zdravie však odmietol účasť. Po podujatiach v Belehrade a Zadare mali pozitívny test okrem Djokoviča aj ďalší Srb Viktor Troicki, Chorvát Borna Čorič a Bulhar Grigor Dimitrov.

Viac o téme: Novak Djokovič Niki Pilič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Darko Vojinovič
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články