Slavia oslavuje 20. ligový titul a druhú hviezdičku: Chlapci si to vybojovali a zostane tam navždy

Hráči pražskej Slavie sa radujú z ligového titulu
Hráči pražskej Slavie sa radujú z ligového titulu

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha sa môžu pýšiť druhou zlatou hviezdou na dresoch. V stredu v Edene v šlágri 2. kola nadstavby o titul zdolali druhú Viktoriu Plzeň 1:0 a obhájili majstrovský titul. V klubovej histórii je pre nich jubilejný dvadsiaty, šiesty v ére samostatnosti.

"Stalo sa to najlepšie, čo sa mohlo stať. Dokončili sme našu cestu doma s Plzňou, zdolali sme ju a máme dvadsiaty titul. Znamená druhú zlatú hviezdu na dres, chlapci si to vybojovali a zostane tam navždy. Sme strašne hrdí, že sme mohli nadviazať na ľudí, ktorí tu viac ako jedno storočie tvorili históriu. Dotiahli sme snahu generácií. O dve hviezdy nám išlo posledný rok a pol, už pred našim prvým titulom. Kto robí futbal celý život, kto fandí tomuto klubu, tak vie čo to znamená," citoval nadšeného trénera "zošívaných" Jindřicha Trpišovského portál idnes.cz.

O triumfe a obhajobe rozhodol v 69. minúte Petr Ševčík, ktorý z hranice pokutového územia trafil presne po zemi. "Bol to boj. Úplne vyrovnaný zápas, skvelý výkon z oboch strán. Plzeň bola húževnatá, dôležité bolo, že sme ju nepustili do šance. Pomohli hráči z lavičky," zhodnotil zápas Trpišovský a bez dlhého boja priznal, že hráčom povolí majstrovské oslavy: "Určite. Niektorí chlapci to odtiahli bez pauzy, dostanú voľno. Dáme sa do poriadku tak, aby sme v nedeľu odohrali zápas s Jabloncom. Chlapci si to za to, čo odviedli, strašne zaslúžia."

Pre slovenského trénera Adriana Guľu to bola vôbec prvá ligová prehra na lavičke Plzne v dvanástom zápase. Po súboji športovo Slavii zagratuloval a naznačil, že pred ním a jeho hráčmi bude stáť úloha v budúcej sezóne majstra detronizovať: "Rozhodli dnes veľmi malé detaily, v nich bol súper šťastnejší a preto zvíťazil. Slavii gratulujem k zaslúženému titulu. Bol to veľmi kvalitný zápas. Nám chýbala kvalitnejšia finálna fáza. Nemyslím si, že Slavia je nedostihnuteľná. Verím, že my budeme ešte silnejší. Mužstvo sa má o čo oprieť, kvalitných hráčov máme dosť, určite príde aj nejaké oživenie. A je motivácia doháňať niekoho, kto hrá na takejto úrovni."


Tagy: FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
slavia.cz

DISKUSIA