Opora Plzne o trénerovi Guľovi: Je to niečo nového, vymyká sa z rôznych stereotypov

Adrián Guľa
Adrián Guľa

PLZEŇ - Tridsaťšesťročný futbalový obranca David Limberský sa rozhodol pokračovať v kariére. S Viktoriou Plzeň predĺžil zmluvu o ďalší rok a ako jeden z najvýraznejších impulzov k tomuto kroku označil prácu pod vedením slovenského kouča Adriana Guľu.

"Je to tak. Je to niečo nového, vymyká sa to z rôznych stereotypov a strašne ma baví poznávať nové veci. Na záver kariéry si to chcem ešte užiť a verím, že som nepovedal posledné slovo," povedal Limberský pre klubový web v súvislosti s pôsobením Guľu od začiatku jarnej časti sezóny. Pod jeho taktovkou Plzeň prehrala v lige z trinástich duelov iba raz a zdramatizovala boj o titul, z ktorého sa ale napokon teší Slavia Praha.

Limberský ako rodák z Plzne hral za Viktoriu v rokoch 2003 až 2007 a potom od roku 2008 až doteraz. S klubom získal päť titulov v českej lige a trikrát si zahral Ligu majstrov. V lige za Plzeň nastúpil na 370 duelov, ďalších 81 pridal v európskych súťažiach. "Som rád, úprimne som si nedokázal predstaviť, že by som mal teraz končiť. Včera sa mi narodila dcéra, dnes som sa dohodol s klubom môjho srdca na ďalšej zmluve, užívam si každý deň a mám stále plno síl i elánu. Budem makať a verím, že nás s tímom čaká skvelá sezóna," uviedol Limberský.


Tagy: David Limberský Adrián Guľa FC VIktoria Plzeň

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA