VIDEO Desivé chvíle v Rusku: Blesk z jasného neba prešiel telom 16-ročného brankára!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Desivé chvíle prežili futbalisti moskovského klubu Znamaja Truda. Počas tréningu blesk z jasného neba zasiahol iba 16-ročného klubového brankára Ivana Zaborovského.

Desivý moment sa pritom podľa očitých svedkov odohral v čase, keď nič nenasvedčovalo tomu, že by mohlo dôjsť k búrke a nejakým bleskom. Televízna stanica TV Stork prišla s rozmazaným videom a dodáva, že blesk zasiahol futbalistu do krku a prešiel ľavou stranou tela, kde zanechal viditeľné stopy na koži. 

"Jeho stav je stabilizovaný, kardiogram je v normále, v mieste vstupu a výstupu bleskového výboja sú ťažké popáleniny. Podľa lekárov nie je jeho život v ohrození," uviedol moskovský klub v tlačovej správe s dodatkom, že Ivan zostáva naďalej v umelom spánku. 

Prvú pomoc mladému brankárovi poskytol klubový tréner Anton Basov, ktorý poskytol zasiahnutému masáž srdca aj umelé dýchanie. V resuscitovaní postihnutného pokračovali až do príchodu sanitky, potom brankára v bezvedomí previezdli do mestskej nemocnice Orechovo-Zujev a neskôr bol vrtuľníkom prevezený do Ljubercy.

Ruský klub má už po sezóne, pretože jeho súťaž predčasne ukončila pandémia koronavírusu. Odhodlaní hráči ale napriek tomu trénujú už na nadchádzajúcu súťažnú sezónu. 


Tagy: Rusko Blesk Ivan Zaborovskij Znamaja Truda

Zdroj:
športky
Foto:
wikimedia.org; Video: Youtube

DISKUSIA