Sklamanie Chelsea a veľká nádej: Anglický klub bojuje o prvú pohárovú účasť v 130-ročnej histórii!

David McGoldrick a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi
David McGoldrick a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi

LONDÝN - V anglickej futbalovej Premier League začína pútať pozornosť mimoriadne vyrovnaný boj o účasť v európskych súťažiach. V sobotu si svoju pozíciu zhoršila londýnska Chelsea, ktorá prehrala v zápase 35. kola na pôde Sheffieldu United 0:3. Klub z Bramall Lane sa vďaka trom bodom pred nedeľňajším programom prepracoval na šieste miesto a má na dosah prvú účasť v "Európe" vo svojej 130-ročnej histórii.

Hráči Sheffieldu sa mohli naposledy tešiť z víťazstva proti Chelsea 3:0 v najvyššej súťaži ešte v roku 1967. "Boli lepši ako my fyzicky, mentálne a aj technicky. Teraz na štadióne počujete každý zvuk a ja som počas zápasu počul iba hlasy hráčov Sheffieldu. Náš výkon vo mne vyvolal obavy, musíme sa na to vyspať a zabojovať o prvú štvorku," povzdychol si Lampard po stretnutí, v ktorom mu jeho zverenci pripravili druhú najťažšiu prehru v domácej súťaži. Iba pri jeho premiére Chelsea prehrala s Manchestrom United 0:4.

Tréner Sheffieldu Chris Wilder pochopiteľne po stretnutí prekypoval radosťou. "Sme nadšení. Dnes sme predviedli opäť fenomenálny výkon. Navyše, proti vynikajúcim hráčom, svetovým osobnostiam a reprezentantom. Držali sme často loptu na kopačkách a chceli sme sa dostať k šestnástke a mať viacero príležitostí. Zakončenia sa nám podarili fantasticky," tešil sa 52-ročný kouč.    

Ak zvládnu svoje zápasy 35. kola v nedeľu Leicester i Manchester United v pondelok, ocitne sa Chelsea mimo priečok zaručujúcich účasť v Lige majstrov. V predposlednom kole ju čaká navyše ťažký súboj v Liverpoole a na záver duel s ďalším konkurentom v boji o európske súťaže Wolverhamptonom.


Tagy: Chelsea Londýn Sheffield United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Shaun Botterill; Video: Digi Sport

DISKUSIA