Na dostrel má rekord samotného Schumachera: Keď mi niekto pripomenie jeho rekordy, tak...

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

BUDAPEŠŤ - Šesťnásobný majster sveta Lewis Hamilton môže v nadchádzajúcej Veľkej cene Maďarska dosiahnuť na ďalší z rekordov slávneho Michaela Schumachera. Obhajca titulu sa bude usilovať o ôsmy triumf na Hungaroringu, čím by vyrovnal maximum bývalého jazdca Ferrari z Veľkej ceny Francúzska na okruhu v Magny-Cours.

Hamilton vstúpil do sezóny nepodareným vystúpením vo Spielbergu, kde síce došiel druhý, ale po treste za kolíziu s Alexandrom Albonom z Red Bullu sa prepadol na štvrté miesto. V nedeľu na rovnakom okruhu vo Veľkej cene Štajerska už ale dominoval a pre 85. víťazstvo si došiel s náskokom 14 sekúnd.

Tridsaťpäťročného Brita tak delí od Schumacherovom rekordu v počte víťazných veľkých cien už len šesť úspechov. "Zakaždým, keď mi niekto pripomenie Michaelove rekordy, tak ma to ohromí. Toľko víťazstiev, toľko titulov, rekord za rekordom. Neustále mi to potvrdzuje, ako bol skvelý a úspešný," citovala Hamiltona agentúra AP

Hamilton v Maďarsku v rokoch 2007, 2009 a 2012 vyhral ešte vo farbách McLarenu, v rokoch 2013, 2016, 2018 a vlani už triumfoval s tímom Mercedes. "Neviem prečo, ale v Maďarsku sa nám darí. Budapešť a ešte Montreal, tam sa mi jazdí skvele," uviedol britský pilot, ktorý sa usiluje aj o vyrovnanie Schumacherových rekordných siedmich titulov.

Najväčším súperom Mercedesu by mal byť Max Verstappen z Red Bullu, ktorému by mal pomalý a technický okruh vyhovovať. "Zvyčajne sa im tu darí a myslím, že vlani boli dlho vo vedení, takže to rozhodne nebude jednoduché," vyhlásil Hamilton.

Program na Hungaroringu odštartujú piatkové tréningy, kvalifikácia sa ide v sobotu a nedeľné preteky začnú o 15.10 h.


Tagy: Lewis Hamilton

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Leonhard Foeger

DISKUSIA