Šanca pre Jaroslava Haláka? Brankár Bostonu Rask utrpel zlomeninu prsta

Brankári Jaroslav Halák a Tuuka Rask
Brankári Jaroslav Halák a Tuuka Rask

BOSTON - Brankárovi hokejového Bostonu Bruins Tuukkovi Raskovi skomplikovalo prípravu na reštart sezóny NHL menšie zranenie. Tridsaťtriročný Fín prezradil, že pred pár týždňami na tréningu utrpel fraktúru prsta.

Hoci išlo o menšiu patáliu, Rask pripomenul, že pre brankára o to nepríjemnejšiu. "Robil som skákačky a udrel si prst o roh debny a utrpel istý druh zlomeniny. Nebolo to nič veľké, ale viete si predstaviť, že sa s tým dosť ťažko chytajú puky," uviedol Rask na oficiálnom webe profiligy.

Boston nastúpi 2. augusta proti Philadlephii v rámci miniturnaja o nasadenie do play off. Rask stále nosí na prste ortézu, ale verí, že sa stihne dať dokopy: "Stále sa to zlepšuje, takže nemám obavy. Myslím si, že do reštartu bude všetko v poriadku."

Rask mal v základnej časti tejto sezóny priemer zákrokov 92,9 percenta a inkasoval 2,12 gólu na zápas v 41 dueloch. Spoločne so slovenským reprezentantom Jaroslavom Halákom získali trofej Williama Jenningsa určenú dvojici brankárov, ktorí inkasovali v základnej časti najmenej gólov. Zároveň je finalistom o Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára súťaže.


Tagy: Boston Bruins Tuukka Rask

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Michael Dwyer

DISKUSIA