Dobré správy pre slovenskú dvadsiatku: Testami prešla väčšina tímu, pozitívny iba jeden

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v pondelok informoval, že má k dispozícii výsledky testov na nový koronavírus od 27 z 33 členov slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov, pričom pozitívny je stále iba jeden.

O jednom pozitívnom náleze informoval SZĽH už minulý štvrtok po tom, čo mal k dispozícii prvých štrnásť výsledkov. "Slovenský zväz ľadového hokeja má k dispozícii výsledky testov na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v tele 27 z 33 členov slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Dvadsaťšesť testov bolo negatívnych, jeden člen reprezentácie mal výsledok testu pozitívny, šesť ľudí z tímu ešte čaká na výsledky, o ktorých budeme informovať," uvádza sa v pondelňajšom stanovisku zväzu.

Reprezentácia do 20 rokov sa zúčastnila na prípravnom trojzápase proti českej juniorke v Brne (24. - 27. júla ). Testy museli Slováci absolvovať po tom, ako u troch členov českej reprezentácie diagnostikovali koronavírus. Nemenovaná trojica mala pozitívne testy po príchode do svojich klubov. Slováci odohrali trojicu prípravných duelov s Českom v Sportcentre Lužánky v Brne v piatok, nedeľu a v pondelok. Zverenci Róberta Petrovického v nich prehrali postupne 2:6, 0:4 a 1:3.


Tagy: Slovensko U20 SZĽH

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA