VIDEO Barcelona vyradila Lobotkov Neapol: Dve penalty, ale aj neuznaný gól Messiho!

Hráči Barcelony oslavujú gólHráči Barcelony oslavujú gól Zdroj: SITA/AP Photo/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona a Bayernu Mníchov skompletizovali osmičku účastníkov finálového turnaja Ligy majstrov. Barcelona po remíze 1:1 v prvom dueli vyhrala v osemfinálovej odvete doma nad Neapolom 3:1, za hostí hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka od 46. minúty.

Barcelona sa s Bayernom stretne 14. augusta vo štvrťfinále záverečného turnaja v Lisabone. Ďalšie dvojice tvoria Atalanta Bergamo - Paríž Saint-Germain, RB Lipsko - Atletico Madrid a Manchester City - Olympique Lyon. Finále Ligy majstrov 2019/2020 je na programe v nedeľu 23. augusta o 21.00 SELČ na Estádio da Luz.

Neapol na prázdnom Camp Nou pohrozil už po 90 sekundách, keď sa po zaváhaní domácej obrany a odrazenej lope od Gerarda Piqueho dostal v šestnástke k halfvoleju osamotený Dries Mertens. Loptu však netrafil ideálne a tá skončila iba na vonkajšej časti bližšej žrde. Taliani boli v úvode o niečo aktívnejší, no Barcelona sa tešila hneď z prvej šance - v 10. minúte po rohu Ivana Rakitiča otvoril hlavou skóre Clement Lenglet po pristrčení súpera, VAR gól napriek tomu odobril.

V 23. minúte predviedol svoju genialitu Lionel Messi, keď sa pohral s tromi obrancami hostí, loptu nestratil ani po páde, predral sa do šestnástky a ľavačkou k vzdialenejšej žrdi obstrelil ďalších dvoch zadákov i brankára Davida Ospinu - 2:0. Messi sa presadil znova aj po polhodine hry, no predtým si podľa verdiktu arbitrov pomohol rukou a tak po zásahu videa gól neplatil. Nadstavenie prvej časti ešte okorenili dva pokutové kopy, najskôr z bieleho bodu zvýšil Luis Suarez a na druhej strane z rovnakej situácie skorigoval na 1:3 Lorenzo Insigne.

Hneď po prestávke sa dostal do hry aj Lobotka namiesto Diega Demmeho, Neapol potreboval na postup streliť dva góly a preto sa tlačil dopredu. Do čistých šancí sa však hostia nedostávali a hoci v 81. minúte striedajúci Arkadiusz Milik dostal loptu do siete, zásah neplatil pre predchádzajúci ofsajd. Barcelona si náskok ustrážila a pocestuje do Portugalska.

FC Barcelona - SSC Neapol 3:1 (3:1)
Góly: 10. Lenglet, 23. Messi, 45.+1 Suarez (z 11m) - 45.+5 Insigne (z 11m). Rozhodoval: Cakir (Tur.), ŽK: Suarez - Zieliňski

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Roberto, Rakitič, De Jong - Messi, Suarez (90.+2 Junior Firpo), Griezmann (84. Monchu Ramon)

Neapol: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui - Fabian (79. Elmas), Demme (46. LOBOTKA), Zieliňski (70. Lozano) - Callejon (70. Politano), Mertens, Insigne (79. Milik)
/prvý zápas 1:1, postúpila Barcelona/

Viac o téme: FC Barcelona SSC Neapol Stanislav Lobotka